Izglītības iestāžu darbiniekiem no valsts naudas piešķir piemaksas

Valdība otrdien, 8.novembrī, nolēmusi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 2,9 miljonus eiro piemaksām izglītības iestāžu darbiniekiem.

Finansējums paredzēts izglītības iestādēs notiekošo papildu darbu saistībā ar testēšanas loģistikas, epidemioloģisko nosacījumu un darba organizācijas procesa nodrošināšanai.

Izglītības iestādes direktors ir atbildīgs par finansējuma tālāko sadali izglītības iestādē, novirzot to par Covid-19 pandēmijas epidemioloģisko situācijas, proti, testēšanas nodrošināšanu, loģistikas darbu un papildu darbu organizāciju saistībā ar epidemioloģiskajiem drošības pasākumiem. Ja izglītības iestādes direktors ir iesaistīts šajos darbos, piemaksu nosaka dibinātājs.

Finansējums paredzēts izmaksai izglītības iestādes administrācijas, tehniskajam, medicīnas un pedagoģiskajam personālam jeb personām, kas atbildīgas par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, kā arī iekšējās kontroles sistēmu epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.

Lasiet arī: Čehova teātra aktieri, bibliotēku darbinieki un citi brīvprātīgie zvana senioriem par vakcinēšanās iespējām

Rīkojums paredz piešķirt piemaksu 30% apmērā no aprēķinātā finansējuma apmēra izglītības iestādes administrācijai un šo piemaksu izmaksāt divas reizes, proti, kopumā 60% apmērā.

Finanšu atbalstu plānots attiecināt uz pašvaldību vispārējās izglītības pamata un vidējās izglītības iestādēm, kas īsteno dienas un vakara izglītības programmas, pašvaldību un valsts profesionālās izglītības iestādēm, pašvaldību speciālās izglītības iestādēm, turklāt, gan tām, kas nodrošina, gan arī tām, kas nenodrošina internāta pakalpojumus, privātajām vispārējās izglītības pamata un vidējās izglītības iestādēm, Murjāņu sporta ģimnāziju, sociālās korekcijas izglītības iestādi Naukšēni, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālo vidusskolu, Kultūras ministrijas desmit izglītības iestādēm, Kultūras ministrijas divām pašvaldību skolām: Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolai Saules skola un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolai, Sociālās integrācijas valsts aģentūras Jūrmalas profesionālo vidusskolu, Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu, SIA Bulduru Dārzkopības vidusskola.

Aizsardzības ministrijai Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajai vidusskolai plānots piešķirt 5190 eiro, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) – 361 892 eiro, lai nodrošinātu finansējumu privātajām izglītības iestādēm, ministrijas padotībā esošām profesionālās izglītības iestādēm, Murjāņu sporta ģimnāzijai un sociālās korekcijas izglītības iestādei Naukšēni.

Zemkopības ministrijas padotībā esošajai SIA Bulduru Dārzkopības vidusskolai paredzēti 3210 eiro.

Labklājības ministrijas padotībā esošajai Sociālās integrācijas valsts aģentūras Jūrmalas profesionālā vidusskolai piešķirti 2792 eiro, Kultūras ministrijas padotībā esošajām 12 izglītības iestādēm piešķirti 106 838 eiro, savukārt Veselības ministrijas padotībā esošajai Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžai piešķirti 1528 eiro. Pašvaldību izglītības iestādēm pienāksies 2 481 534 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas