Izglītības ministrs: Igaunijas skolās mācībām jānotiek klātienē

Tuvojoties rudenim, koronavīrusa izplatība, visticamāk, būs plašāka. Igaunijas skolas turpinās veikt ātros testus, cerot, ka izdosies izvairīties no pilnīgas pārejas uz attālinātām mācībām, norāda Igaunijas izglītības un pētniecības ministrs Teniss Lukass (Tõnis Lukas), ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

1.septembrī skolēniem atkal pulcējoties skolās un sākot jauno mācību gadu, ir neizbēgami, ka skolās atgriezīsies arī koronavīruss. Lai mazinātu iespējamo vīrusa izplatīšanos, Izglītības un pētniecības ministrija plāno atkal nodrošināt skolām papildu ātros Covid-19 testus.

«Lai to panāktu, augustā skolām tiks piegādāta ātro testu papildu partija. Dažām skolām pēc tam tiks nodrošināti arī testi pavasarim. Tādējādi mēs spēsim reaģēt, ja būs vīrusa uzliesmojumi,» sacīja Lukass.

Sīkāka informācija par to, kā atvieglot testēšanu, tiks atstāta pašu skolu ziņā.

Lūkass cer, ka nākamajā mācību gadā izdosies izvairīties stingriem ierobežojumiem mācībām klātienē.

Iespējams, ka arī citi faktori, tostarp pašizolācijas laika samazināšana tiem, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests, palielinās iespēju saglabāt skolas atvērtas pēc iespējas ilgāk.

ERR informē, ka Igaunijas skolas būs atbildīgas par lēmumu pieņemšanu attiecībā uz nepieciešamību nēsāt sejas aizsargmaskas stundu laikā.

Tas, vai skolas to ieviesīs pastāvīgi, joprojām lielā mērā ir atkarīgs no skolas, jo to nevar uzspiest visā valstī, uzskata Lūkass.

Koronavīrusa gadījumu skaits Igaunijā pašlaik ir lielāks nekā šajā pašā laikā pagājušajā gadā. Veselības iestādes infekcijas slimību nodaļas vadītājs uzskata, ka tam nevajadzētu būt par iemeslu nevajadzīgai trauksmei.

Lai izvairītos no iespējamiem uzliesmojumiem skolās, ir divi ieteikumi tiem, kuri gatavojas jaunajam mācību gadam. Pirmkārt, pirms rudens vakcinēties, un, otrkārt, ja ir slimības simptomi, palikt mājās.

Izglītības ministrs uzsvēra, ka vadlīnijas skolām līdz mācību gada sākumam vēl var mainīties atkarībā no situācijas attīstības. Skaidrs ir tas, ka prasība pāriet uz attālinātajām mācībām netiks ieviestas tik sasteigti kā līdz šim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas