IZM: COVID-19 uzliesmojuma gadījumu Murjāņu Sporta ģimnāzijā reducēt uz visu izglītības sistēmu ir pāragri

COVID-19 uzliesmojuma gadījumu Murjāņu Sporta ģimnāzijā reducēt uz visu izglītības sistēmu ir pāragri, uzskata Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta pārstāve Anda Mičule.

Viņa pastāstīja, ka ģimnāzija seko līdzi visiem epidemiologu norādījumiem, lai mazinātu slimības izplatības riskus, turklāt skolas vadība ļoti savlaicīgi informējusi IZM par inficēšanās gadījumiem.

Mičule uzsvēra, ka ģimnāzija pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas jūnijā atsāka treniņa procesus un dalību sacensībās, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos piesardzības pasākumus.

«Lai varētu jauno mācību gadu sākt klātienē, visiem iesaistītajiem ir godprātīgi jāievēro epidemioloģiskās piesardzības pasākumi,» teica Mičule.

Viņa arī akcentēja, ka patlaban IZM rīcībā nav indikāciju, kas liktu pārskatīt plānus par jaunā mācību gada uzsākšanu. «Vienu gadījumu reducēt uz visu izglītības sistēmu ir pāragri,» teica Mičule, uzsverot, ka, ja tiks veiktas kādas izmaiņas, tad tas nebūs tikai IZM lēmums.

Lasiet arī: Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 18, Lietuvā – 24, Igaunijā – 11

Kā ziņots, ir izvirzītas vairākas hipotēzes par to, kā desmit Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkņi un viens treneris varētu būt inficējušies ar COVID-19, tomēr neviena no versijām pagaidām nav apstiprināta, ceturtdien, 6.augustā, sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pēc epidemiologa paustā, viena versija ir, ka sportisti inficējušies Lietuvā. Tomēr netiekot izslēgta iespēja, ka inficēšanās notikusi pēc atgriešanās no kaimiņvalsts, kādam no audzēkņiem kontaktējoties ar inficēto mājās. Vienlaikus izvirzīta arī versija, ka inficēšanās notikusi kādās no sacensībām Latvijā, sacīja epidemiologs.

Pašreizējā epidemiologu prioritāte ir pārliecināties, vai infekcija skārusi tikai izglītības iestādes grupu vai visu skolu kopumā, tādējādi sākumā tiks sagaidīti testēšanas rezultāti, lai jau pēc tam varētu raudzīties uz notikušo plašākā mērogā, skaidroja SPKC eksperts. Pēc viņa paustā, epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās – ir vairāki jautājumi, uz kuriem jārod atbildes turpmāko dienu laikā.

Aizvadītajā diennaktī, veicot 1 829 COVID-19 testus, reģistrēti 18 jauni saslimšanas gadījumi, un puse no tiem saistīta ar uzliesmojumu Murjāņu Sporta ģimnāzijā.

Līdz ar jauniem atklātajiem gadījumiem Murjāņu Sporta ģimnāzijā kopējais saslimušo skaits sasniedzis 11, apstiprināja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas