Izmantojot bezmaksas mobilo aplikāciju, konstatē melanomas pazīmes

Gandrīz 10% melanomas skrīninga We Care, Be Aware izmantotājiem konstatēti aizdomīgi ādas veidojumi, BNN vēsta medicīnas pārstāvji.

Eiromelanomas dienu akcijas Esi modrs! ietvaros izveidotā mobilā lietotne We Care, Be Aware, kura ir pieejama Latvijas iedzīvotājiem no šī gada 10.maija, jau ir uzrādījusi gandrīz 10% lietotāju jeb 120 Latvijas iedzīvotājus ar aizdomīgiem ādas veidojumiem. No tiem 116 ir aizdomīgi ādas veidojumi, ar kuriem rekomendēts vērsties pie ārsta uz klātienes pārbaudi, bet četriem cilvēkiem konstatētas nepārprotamas melanomas pazīmes.

Kopumā šo deviņu dienu laikā onkologi ir izvērtējuši vairāk nekā 1 300 dzimumzīmju skrīninga pieprasījumus.

Biedrības Dermatologi pret ādas vēzi valdes priekšsēdētājs Raimonds Karls: «Iegūtie dati parāda to, ka šāda, attālināta ādas veidojumu konsultācija ir labs rīks agrīnai ādas veidojumu diagnostikai. Mobilās lietotnes izmantošanā iegūtie rezultāti liecina par iedzīvotāju nepieciešamību būt piesardzīgiem un uzmanīgiem pret aizdomīgiem ādas veidojumiem un nebūt vieglprātīgiem pret pirmajām aizdomīgajām pazīmēm.»

Medicīnas pārstāvji atgādina, ka melanoma ir visagresīvākais ādas vēža veids, kuru iespējams izārstēt tikai tad, ja tas tiek atklāts un ārstēšana ir uzsākta laikus.

BNN jau ziņoja, ja mobilā lietotne We Care, Be Aware ir melanomas skrīninga tests, kas ir pieejams katram viedtālruņa lietotājam bez ierobežojumiem. Ar tās palīdzību iespējams veikt bezmaksas melanomas skrīninga testu attālināti, ātri, jebkurā laikā un vietā, kur pieejams internets. Ar mobilās lietotnes palīdzību saņemtos dzimumzīmju attēlus izvērtē ārsts – onkologs. Skrīninga rezultātus lietotājs saņem uz norādīto e-pastu trīs dienu laikā pēc skrīninga testa veikšanas.

Ref:224.000.103.1237

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas