Izmeklētāji noskaidrojuši Sanktpēterburgas metro terorista identitāti

Sprādziens Sanktpēterburgā

Krievijas izmeklētāji noskaidrojuši tā vīrieša vārdu, kurš uzspridzināja bumbu metro vagonā Sanktpēterburgā, taču izmeklēšanas interesēs viņa identitāti neaklās otrdien, 4.aprīlī, pavēstījusi Izmeklēšanas komitejas pārstāve Svetlana Petrenko.

«Kopīgā Izmeklēšanas komitejas izmeklētāju un Iekšlietu ministrijas un Federālā drošības dienesta (FDD) operatīvajā darbā noskaidrots, ka spridzekli varēja iedarbināt vīrietis, kura fragmenti atrasti vilciena trešajā vagonā. Viņa personība ir noskaidrota, bet šobrīd izmeklēšanas interesēs dati par viņu netiek atklāti,» sacīja Petrenko.

«Šobrīd izmeklētāji turpina nopratināšanas, veic apskati, tostarp ierakstus no novērošanas kamerām. Paredzēta virkne ekspertīžu, tostarp spridzekļu, ģenētiskās un citas,» norādīja Petrenko.

Citējot portālu newsru.com, Krievijas veselības aizsardzības ministre Veronika Skvorcova apstiprinājusi jaunāko informāciju par bojāgājušo skaits sprādzienā, kas ir 14 cilvēki.  Vienpadsmit no tiem ir nomiruši notikumu vietā, bet trīs agonijas stāvoklī no traumām. Pašlaik pilsētas stacionāros atrodas 49 cietušie, bet 13 cilvēki, kas saņēmuši mediķu palīdzību, jau ir atlaisti mājās.

Kirgizstānas specdienesti iepriekš ziņoja, ka iespējamais terorakta sarīkotājs Sanktpēterburgas metro ir Krievijas pilsonību ieguvis Kirgizstānā dzimis cilvēks. Kirgizstānas Nacionālās drošības valsts komitejas oficiālais pārstāvis Rahats Sulaimanovs iepriekš pieļāvis, ka «spridzinātājs-pašnāvnieks Sanktpēterburgas metro ir Kirgizstānā 1995.gadā dzimušais Akbardžons Džalilovs».

Atbildību par sprādzienu metro, kas atbilstoši izmeklētāju galvenajai versijai bijis terorakts, pagaidām neviens nav uzņēmies.

Krievijas tūrisma operatoru asociācijas izpilddirektore Maija Lomidze paziņojusi, ka starp sprādzienā bojāgājušajiem un cietušajiem nav tūristu. Viņa norādīja, ka šobrīd vairums Sanktpēterburgā esošo tūristu ir Krievijas pilsoņi, bet ārvalstu tūristi sāk pilsētā ierasties aprīļa beigās.

Savukārt Sanktpēterburgas gubernators Georgijs Poltavčenko pavēstījis, ka identificēti visi sprādzienā cietušie un trīs no tiem ir citu valstu pilsoņi – Baltkrievijas, Tadžikistānas un Uzbekistānas.

BNN jau ziņoja, ka vienā no Sanktpēterburgas metro stacijām pirmdien, 3.aprīlī, pēcpusdienā noticis sprādziens, kurā nogalināti desmit cilvēki, bet 47 guvuši ievainojumus, atsaucoties uz Krievijas tiesībsargāšanas iestādēm, ziņo mediji. Bērnu cietušo vidū nav.

Sākotnēji tika saņemtas pretrunīgas ziņas par vienu vai par diviem sprādzieniem, kas notikuši uz vienas no Sanktpēterburgas metro līnijām, taču Krievijas izmeklēšanas komiteja oficiāli paziņojusi, ka bijusi tikai viena eksplozija.

Krievijas Nacionālā pretterorisma komiteja apstiprinājusi, ka sprādziens noticis uz tā dēvētās zilās līnijas pie stacijas Sadovaja, vilcienam veicot pārbraucienu starp stacijām Tehnoloģiskais institūts un Siena laukums.

Vēlāk tika saņemtas ziņas, ka metro stacijā Sacelšanās laukums atrasts vēl viens neeksplodējis spridzeklis. Šīs ziņas apstiprinājusi arī Nacionālā pretterorisma komiteja, pavēstot, ka otrs spridzeklis ticis neitralizēts.

Pēc sprādziena visa Sanktpēterburgas metro sistēma tika slēgta un visi tajā esošie cilvēki – evakuēti.

Latvijā pieminot sprādzienā Sanktpēterburgā cietušos un bojāgājušos trešdienas, 3.aprīļa vakarā, pie Krievijas vēstniecības Rīgā iedzīvotāji uz vēstniecību bija atnesuši ziedus, kā arī iedeguši sveces.

Arī Latvijas Ārlietu ministrija pauda satraukumu saistībā ar pirmdien, 3.aprīlī, Sanktpēterburgas metro notikušajiem sprādzieniem.

ĀM aicināja valstspiederīgos, kas atrodas Sanktpēterburgā, sazināties ar tuviniekiem, paziņojot, ka ar viņiem viss ir kārtībā. Ministrijā skaidroja, ka konsulārās palīdzības nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji var sazināties ar speciālistiem Sanktpēterburgā, zvanot pa tālruni + 7 (921) 961 62 11, vai konsulārajam dežurantam Rīgā + 371 26 33 77 11.

Video ir krievu valodā un var saturēt nepatīkamus skatus!

https://www.youtube.com/watch?v=plq-YUnKZ5s

https://www.youtube.com/watch?v=701_ECxpmnA

https://www.youtube.com/watch?v=cZVdfC-XDkM

Ref:224.000.103.829

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas