Izraēla atkal uzbrūk Gazas joslai

Izraēlas kara aviācija veikusi sevišķi apjomīgus gaisa uzlidojumus Gazas joslai, ievirzot Tuvo Austrumu karadarbību otrajā atklāta, militāra konflikta nedēļā, vēsta The Guardian.

Naktī uz pirmdienu, 17.maiju, Izraēlas kara lidmašīnas īstenojušas desmit minūtes ilgu bombardēšanu blīvi apdzīvotajā Gazas pilsētā. Uzbrukums bijis ilgāks nekā dienu iepriekš veiktais, kurā tika nonāvēti 42 palestīnieši, kas savukārt bijis lielākais vienas dienas upuru skaits šajā karadarbības posmā starp Izraēlu un palestīniešu grupējumu Hamas.

Gaisa uzlidojumi veikti pēc tam, kad valsts iekšienē raidītas Hamas raķetes, un Izraēlas dienvidos septīto dienu pēc kārtas atskaņotas sirēnas, lai aicinātu iedzīvotājus meklēt patvērumu no iespējamiem gaisa triecieniem un šāviņu atlūzām.

Lasiet arī: Izraēla uzbrukumos Gazai iesaista sauszemes spēkus

Karadarbības upuru skaits Gazas joslā ir sasniedzis 188, no kuriem 55 ir bērni un 33 – sievietes, bet ievainoti ir 1 230 cilvēki. Izraēlā savukārt dzīvība laupīta astoņiem cilvēkiem, tostarp vienam bērnam.

Starptautiskā sabiedrība turpina aicināt puses apturēt uzbrukumus vismaz tik ilgi, lai glābēji varētu no ēku gruvešiem izcelt mirušos un ļautu mediķiem piekļūt cietušajiem, tomēr pagaidām to panākt nav spējusi arī ANO Drošības padome, kas rīkojusi vairākas ārkārtas tikšanās par šiem jautājumiem. ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs (António Guterres) brīdinājis, ka Izraēlas-palestīniešu konflikts virzās uz «nekontrolējamu drošības un humāno krīzi», vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas