Izraēla atļaus ieceļot ar Sputnik V vakcīnu, bet prasīs papildu analīzes

Izraēla lēmusi atļaut valstī ieceļot personām, kuras pret Covid-19 vakcinējušās ar Krievijā izstrādāto vakcīnu Sputnik V, ja ceļotāji papildus nodos seroloģijas analīzes. Ārvalstniekus, kuri vakcinējušies ar citām vakcīnām, Izraēla ielaidīs agrāk, vēsta ziņu portāls Times of Israel.

No 1.novembra Izraēlas valdība lēmusi atļaut valstī iebraukt ārvalstniekiem, kuri būs vakcinējušies ar Covid-19 vakcīnām, kuras ir apstiprinājusi Pasaules Veselības organizācija un ASV.

Pēc Izraēlas premjerministra Naftali Beneta (Naftali Bennett) pagājušās nedēļas tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Sočos, šonedēļ nolemts atļauju attiecināt arī uz personām ar Sputnik V vakcināciju, kaut arī medikaments nav saņēmis ne Pasaules Veselības organizācijas, ne ASV, ne arī ES Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinājumu.

Lasiet arī: Premjers: Pēc stingrās karantīnas ierobežojumiem mājsēde varētu turpināties pret Covid-19 nevakcinētajiem

Risinājums, par ko otrdien, 26.oktobrī, Benets vienojies ar Izraēlas veselības nozares amatpersonām ir, ka Tuvo Austrumu valstī tiks ielaisti Krievijas vakcīnas saņēmēji no 15.novembra. Papildus standarta PCR analīzēm, ko Izraēla prasa veikt visiem ārvalstniekiem, ierodoties Izraēlā, ar Sputnik V vakcinētajiem būs jānodod arī asins analīzes, lai apliecinātu Covid-19 antivielu klātbūtni organismā.

Kā vēsta Times of Israel arī Krievijas iedzīvotājiem nav lielas uzticības Sputnik V vakcīnai, jo šobrīd pret Covid-19 valstī ir vakcinējušies aptuveni trešdaļa no valsts 146 miljoniem iedzīvotāju. Krievijas vakcīna tomēr nacionālā līmenī ir apstiprināta aptuveni 70 pasaules valstīs, tā Izraēlas ziņu portāls.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas