Izraēlā gaidāma premjerministra Netanjahu nomaiņa

Izraēlas parlamentā partijas vienojušās par ilggadējā premjerministra Benjamina Netanjahu nomaiņu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Netanjahu mazākuma valdība, kurai Izraēlas parlamentā Knesetā bijis 54 deputātu atbalsts no 120 un kas strādājusi kopš 2020.gada pavasara, izskatās ir pienācis gals. Pats valdības vadītājs par spīti dažādām politiskām un tiesiskām vētrām spējis amatā nostrādāt 12 gadus, kļūstot par ilgāko premjerministru Izraēlas vēsturē.

Lasiet arī: Tuvajos Austrumos turas pamiers. ASV iesaistās Gazas joslas atjaunošanā

Trešdien, 2.jūnijā, noslēgušās parlamenta opozīcijas līdera Jaira Lapida vadītas sarunas, kurās izdevies vienoties par jaunas valdības izveidi, tostarp piesaistot islāmticīgo izraēliešu sīkpartijas atbalstu.

Lapids no centriski noskaņotās partijas Ir nākotne trešdien devies pie Izraēlas prezidenta Reuvena Rivlina. «Esmu pagodināts Jūs informēt, ka man ir izdevies izveidot valdību. (..) Apņemos jūsu priekšā, prezidenta kungs, ka šī valdība strādās visu Izraēlas pilsoņu labā, ieskaitot tos, kur nav tās locekļi, cienīs tos, kuri tai oponē un darīs visu, kas ir tās spēkos, lai apvienotu visas Izraēlas sabiedrības daļas,» Izraēlas prezidentam sacījis Jairs Lapids.

Kā vēsta The Guardian, Kneseta balsojums par plānoto valdības nomaiņu gaidāms nākamajā nedēļā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas