Izraēla sāk trešās Covid-19 potes kampaņu senioriem

Izraēla kā pirmā valsts pasaulē paziņojusi par mērķi piedāvāt iedzīvotājiem no 60 gadu vecuma trešo Covid-19 poti imunitātes pastiprināšanai pret bīstamo slimību, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ne ES, ne ASV zāļu regulatori nav apstiprinājuši Covid-19 vakcīnu trešās devas injicēšanu iedzīvotājiem, jo vēl nav zinātniski pierādīts, vai trešā deva palīdz stiprināt imunitāti un pasargāt no smagas saslimšanas un, ja tā, kam tā būtu nepieciešama un kad.

Tikmēr Izraēla ir sākusi papildu trešās potes injicēšanu iedzīvotājiem no 60 gadu vecuma, balstoties uz vietējo epidemioloģijas un imunoloģijas autoritāšu konsīlija rekomendāciju. Izraēla savus iedzīvotājus vakcinē ar BioNTech/Pfizer kronavīrusa vakcīnām, un arī trešo devu plānots injicēt ar šo pašu vakcīnu.

Lasiet arī: Delna: Covid-19 krīzes laikā vērojamas problēmas ar lēmumu izsekojamību politikas veidošanas procesā

«Es šovakar paziņoju, ka ir sākta kampaņa imunitāti nostiprinošas vakcīnas, trešās vakcīnas saņemšanai,» šonedēļ uzrunā televīzijā sacījis Izraēlas premjerministrs Naftali Benets. «Realitāte pierāda, ka vakcīnas ir drošas. Realitāte arī pierāda, ka vakcīnas pasargā no smagas slimības gaitas un nāves. Un līdzīgi kā ar gripas vakcīnu, laiku pa laikam tā ir jāatjauno. Tāpat ir šajā gadījumā.»

2020.gada sākumā Izraēla īstenoja vienu no pasaulē visagresīvākajām un veiksmīgākajām Covid-19 vakcinācijas kampaņām, vienojoties ar ASV farmācijas uzņēmumu, vakcīnas ražotāju Pfizer, ka valsts iegādāsies pietiekami daudz vakcīnu saviem iedzīvotājiem, pretī apsolot medicīniskos datus. Līdz šim vairāk nekā 57% no Izraēlas 9,3 miljoniem iedzīvotāju ir saņēmuši abas vakcīnas devas, bet vecumā no 40 gadiem vakcinēti ir vairāk nekā 80% Tuvo Austrumu valsts iedzīvotāju, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas