Izraēla uzbrukumos Gazai iesaista sauszemes spēkus

Tuvo Austrumu karadarbībā Izraēla iesaistījusi sauszemes spēkus, kas sākuši īstenot triecienus pa Gazas joslu, bet nav iebrukuši tās teritorijā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«[Izraēlas Aizsardzības spēku – The Guardian] gaisa un sauszemes vienības šobrīd uzbrūk Gazas joslai,» militārā vadība norādījusi paziņojumā, kas izplatīts īsi pēc pusnakts uz piektdienu, 14.maiju. Vēlāk tā precizējusi, ka nav noticis sauszemes spēku iebrukums, no kā var secināt, ka uzbrukumi tiek organizēti ar tanku un artilērijas šāviņiem.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu savukārt papildinājis paziņojumu, norādot: «Pēdējais vārds netika pateikts, un šī operācija turpināsies tik ilgi, cik nepieciešams.»

Blīvi apdzīvotajā Gazas joslā naktī uz piektdienu dārdējuši sprādzieni un sarkanu spozme izgaismojusi debesis. Gazas pilsētā, kas atrodas aptuveni kilometru no robežas ar Izraēlu, iedzīvotāji steiguši pamest mājas, lai patvertos tālāk no karadarbības zonas.

Lasiet arī: Bombardēšanai turpinoties, Izraēlas pilsētās bandas iesaistās etniskos kautiņos

Ceturtdien, 13.maijā, Gazas joslā valdošais militāri politiskais grupējums Hamas savukārt turpinājis visu dienu šaut raķetes uz Izraēlu, pretī saņemot kara aviācijas raķešu triecienus. Grupējums arī paziņojis, ka uz Izraēlu raidījis bezpilota lidaparātus ar sprāgstvielām, pamudinot Izraēlu lielāko dienas daļu valsts dienvidos skandēt trauksmes sirēnas un aicināt iedzīvotājus slēpties bumbu patvertnēs.

Ceturtdien Gazas joslā karadarbība prasījusi 49 cilvēku dzīvības, kopējam upuru skaitam kopš pirmdienas, 10.maija, sasniedzot 103. Šajā skaitā ietilpst 27 nogalināti bērni. Izraēlā upuru līdz šim bijis mazāk. Nogalināti septiņi cilvēki, tostarp divi bērni, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas