Izraēla varētu pirmā uzbrukt Irānai

Izraēla varētu pirmā dot triecienu Irānai, ja sankcijas nelīdzēs un tā nepārtrauks pūliņus ražot kodolieročus, šādu mājienu devis valsts aizsardzības ministrs Ehuds Baraks (Ehud Barak).

Viņš norādījis, ka Izraēlai var nākties pieņemt sarežģītus un būtiskus lēmumus attiecībā uz valsts drošību.

«Es ļoti labi redzu grūtības, kādas sagādā centieni pierunāt Irānu atteikties no nodoma radīt kodolieročus. Taču man ir pilnīgi skaidrs, ka dzīve ar pastāvīgiem kodoldraudiem būs daudz sarežģītāka, daudz bīstamāka un daudz dārgāka gan resursu, gan cilvēku dzīvību ziņā,» viņš uzsver.

Tāpat tiek norādīts, ka Izraēla neizslēdz nevienu opciju, kā apstādināt Irānas kodolambīcijas. Līdz šim vēl neviena tik augsta līmeņa Izraēlas amatpersona nebija atklāti draudējusi Irānai, parasti dodot priekšroku diplomātiskai konflikta risināšanai.

Tikmēr Irānas augstākais garīgais līderis ajatolla Ali Hamenei kritizējis valstij uzliktās sankcijas, kuru mērķis ir bloķēt vitāli svarīgos naftas un banku sektorus.

Tomēr viņš paziņojis, ka Rietumu centieni palielināt spiedienu neliks Irānai pārskatīt tās plānus, vēsta Reuters.

«Tieši otrādi – sankcijas motivē mūs turpināt to pašu ceļu, bet ar vēl lielāku pārliecību,» viņš uzsvēris.

Kā zināms, jaunākās Eiropas Savienības sankcijas pret Irānas naftas rūpniecību stājās spēkā šī gada 1.jūlijā. Tāpat jāatzīmē, ka jūnija beigās arī ASV pastiprināja sankcijas pret Irānu, aizliedzot starptautiskām bankām sadarboties ar Irānas bankām.

Ref: 105.105.103.945

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas