Izraēlas parlamenta vēlēšanās uzvar ilggadējais premjerministrs Netanjahu

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu

Izraēlā otrdien, 9.aprīlī, aizvadītas parlamenta vēlēšanas, kuru sākotnējie rezultāti liecina, ka varas grožus varētu saglabāt labējā spārna partija Likud un ilggadējais premjerministrs Benjamins Netanjahu.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, citējot triju Izraēlas televīzijas kanālu un parlamenta Kneseta izplatītos datus, trešdien, 10.aprīlī, brīdī, kad ir saskaitīti 97% balsu, zināms, ka nevienam no vadošiem politiskiem spēkiem nav izdevies iegūt parlamenta vairākumu.

Tomēr tieši Likud ir stiprā pozīcijā, lai izveidotu koalīcijas valdību ar citām labējā spārna frakcijām, kas jau iepriekš atbalstījušas Netanjahu vadītu ministru kabinetu.

Gan Likud, gan centriski noskaņotā apvienība Zils un balts no kopumā 120 Kneseta vietām izcīnījušas 35 deputātu mandātus.

Likud šajās vēlēšanās ieguvusi par piecām deputātu vietām vairāk nekā iepriekš, neraugoties uz to, ka Benjamina Netanjahu vārds ir iesaistīts trijās iespējamu koruptīvu nodarījumu izmeklēšanās, kur pret viņu var tikt izvirzītas apsūdzības.

Netanjahu ir noliedzis savu vainu iespējamos nodarījumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas