Izraēlu vaino aparteīdā pret palestīniešiem un to vajāšanā, Izraēla to noliedz

Tuvajos Austrumos Izraēlas varasiestādes pret palestīniešiem, iespējams, īsteno tādus noziegumus pret cilvēci, kā aparteīds un vajāšana, pētījumā secinājusi ASV cilvēktiesību organizācija Human Rights Watch. Izraēla atbildējusi, ka organizācijas paustajam nav saistības faktiem un realitāti, vēsta britu raidorganizācija BBC un Human Rights Watch.

Otrdien, 27.aprīlī, Human Rights Watch publicējusi izvērstu pētījumu par Izraēlas varas iestāžu politiku un rīcību attiecībā uz palestīniešiem gan Izraēlā, gan valsts okupētajās teritorijās, kuras apdzīvo vai ir apdzīvojuši palestīnieši.

Lasiet arī: ES un citi ievieš sankcijas pret Ķīnu par uiguru cilvēktiesību pārkāpumiem

Pētījums veikts kontekstā ar Starptautisko konvenciju par aparteīda noziegumu novēršanu un sodu par tiem, kur aparteīds definēts kā vispārējs noziegums pret cilvēci un Starptautiskās Krimināltiesas Romas statūtiem, kur savukārt definēta vajāšana noziegums pret cilvēci.

Organizācija norādījusi, ka pastāv «vispārēja Izraēlas valdības politika ar mērķi saglabāt Izraēlas ebreju dominanci pār palestīniešiem», un aicinājusi Starptautisko Krimināltiesu izmeklēt iespējamos noziegumus.

Izraēlas Ārlietu ministrija nosaukusi pētījumu par absurdu un nepatiesu. Tā vainojusi Human Rights Watch pret izraēliešiem vērstas darbakārtības uzturēšanā un kampaņas īstenošanā «bez saistības ar faktiem vai realitāti uz vietas», vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas