Izraudzīti Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas padomju locekļi

Akcionāru sapulcē otrdien, 10.februārī, apstiprināti atklātajā konkursā izraudzītie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) padomju locekļi, informē Veselības ministrijā (VM).

PSKUS padomē darbosies trīs speciālisti – ekonomikas maģistrs Juris Lapše, kurš kopš 2002.gada darbojies vienā no pasaules lielākajām starptautiskajām revīzijas un konsultāciju firmām – PricewaterhouseCoopers, biznesa vadības maģistrs Reinis Ceplis, kurš strādājis VAS Latvijas dzelzceļš kā Padomes loceklis un Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīnikas ģenerāldirektors Renalds Jurkevičs (Renaldas Jurkevičius).

Arī BKUS padomē darbosies trīs speciālisti – Katrīne Judovica, kurai ir vairāk nekā 20 gadu augstākās vadības pieredze Baltijā un Somijā, Zane Kotāne ar pieredzi uzņēmumu vadības, finanšu un pārvaldības procesos gan valsts, gan privātā sektorā un Helsinku bērnu slimnīcas izpilddirektors Jari Petaja, kurš kā ārsts-pediatrs kopš 2008.gada ir atbildīgs par bērniem un jauniešiem sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem Helsinku bērnu slimnīcā.

Jau ziņots, ka, lai veicinātu lielāku atklātību kapitālsabiedrību darbībā un ieviestu starptautiski atzītus labas pārvaldības nosacījumus, VM pagājušajā gadā izsludināja konkursus uz PSKUS, BKUS un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padomju locekļu amatiem.

PSKUS, BSKUS, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, Bērnu klīniskās universitātes slimnīca, Veselības ministrija, slimnīcu padomes, Reinis Ceplis, Juris Lapše, Renalds Jurkevičs, Jari Petaja, Katrīne Judovica, Zane Kotāne

Vienlaikus, lai identificētu nepieciešamos padomes locekļu profilus norisinājās sarunas ar visu trīs universitāšu slimnīcu valdes locekļiem, kā arī diskusija ar veselības aprūpes nozares pārstāvjiem, lai noskaidrotu viņu redzējumu par iespējamajiem padomes profiliem. Ņemot vērā faktu, ka visām minētajām slimnīcām aktuāli jautājumi par procesu optimizāciju, finansējuma piesaisti un efektīvu pārvaldību, tika pieņemts lēmums, ka katrā slimnīcas padomē strādās ne mazāk kā trīs locekļi.

Pretendentiem bija noteiktas vairākas obligātās minimālās prasības, tostarp arī nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, pieredze biznesa vadīšanā stratēģiskajā līmenī un/vai operatīvajā līmenī ar dalību stratēģisku lēmumu pieņemšanā uzņēmumā, kā arī angļu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī. Vienlaikus tika izvirzītas arī obligātās minimālās prasības, ņemot vērā gaidāmās atbildības jomas.

Lasiet arī: Rubesa apturējusi dalību konkursā uz Stradiņa slimnīcas valdes locekļa amatu

Pēc kandidātu pieteikumu saņemšanas norisinājās kandidātu sākotnējā novērtēšana, kam sekoja kandidātu izvērtēšana un detalizēta reputācijas pārbaude. Pēc tās norisinājās vadības kompetenču pārbaude un atsauksmju pārbaude. Kopumā konkurss norisinājās trīs kārtās.

Kandidātiem, kas tika virzīti uz konkursa noslēguma kārtu, bija jāsagatavo prezentācija ar savu redzējumu par vienas slimnīcas galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai. Redzējums bija jāprezentē Nominācijas komisijai. Noslēdzošais padomes locekļu atlases process paredzēja vienošanos ar kandidātiem, atteikumu nosūtīšana pārējiem kandidātiem, kā arī individuāla attīstības plāna sastādīšana.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas