Izskaidrojumi tam, kādēļ tik bieži jūties izsalcis

Izsalkums ir tava ķermeņa veids, kā tas pasaka: “Apēd kaut ko, ja vēlies dzīvot,” – tomēr stiepšanās pēc šokolādes 2 stundas pēc ēšanas nav īsti izdzīvošanai nepieciešama, bet no tā ir grūti atradināties.

Tieši tādēļ dietologi skaidro, kādēļ tavs organisms prasa tev ēst tik bieži.

Tu neguli pietiekami ilgi

Tieši tā – ja tu esi noguris, tev ir nepieciešama enerģija. Un, tā kā tavs ķermenis ir noguris, tam būs spēcīgāka vēlme pēc tūlītējas enerģijas avotiem, kā, piemēram, cukura un ogļhidrātiem. Šādu ēdienu uzņemšana neļaus tev atkal kārtīgi izgulēties, tādēļ tas var turpināties kā nebeidzams cikls.

 

Tavs organisms ir pārņemts ar stresu

Kad viss iet juku jukām, virsnieru dziedzeris atbrīvo kortizolu. Šis hormons liek tev kļūt izsalkušam pēc cukura. Tomēr dažiem cilvēkiem ir tieši pretēji – liela uztraukuma pārņemti, viņi nespēj ieēst neko. Veids, kā tu reaģē uz stresu, ir ieradums – un ēšana stresa laikā nav no tiem labākajiem variantiem. Nākamreiz mēģini kontrolēt savu reakciju uz stresu.

Alkohola lietošana = burgeri

Kurš gan nav piedzīvojis ko šādu – pēc alkohola lietošanas trijos naktī tiek pasūtīts ātrās ēdināšanas restorāna burgers. Alkohola lietošana rada maldīgu iespaidu tavam organismam par to, cik daudz tu vari apēst, tādēļ tev liksies, ka varētu apēst kaut vai veselu picu, ko parastā dienā nekad nevarētu izdarīt. 

Tu praktiski “ievelc” sevī ēdienu

Ne visi ziņojumi ceļo tik ātri kā e-pasti: leptīnam un citiem hormoniem, kas ziņo “tu esi apēdis pietiekami daudz, un, ja turpināsi ēst, paliksi resns”, ir nepieciešams laiks, lai tie sāktu darboties. Visi gudrie padomi par to, ka ēdiens jāsakošļā 20 reizes patiesībā ir ļoti noderīgi.

Tu ēd nepareizos laikos

Ēšana ik pēc četrām/piecām stundām ir veselīgs ieradums. Ja tu ēdienu 8 stundu darba dienas laikā atstāj novārtā, tad ēdiens, ko pēc tās vēlēsies notiesāt, noteikti nebūs veselīgs. Tavs organisms nevēlēsies pārtiku, kas pārstrādājas lēnām – tu momentā vēlēsies ēst ar cukuru bagātu ēdienu. Neizlaid ēdienreizes!

Avots: thrillist.com

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas