Izskata iespēju noteikt obligātu Covid-19 testēšanu uz sauszemes robežas ar Krieviju

Pašlaik tiek vērtēts, vai jaunā Covid-19 Indijas paveida izplatības ierobežošanai nebūtu jāievieš obligāta testēšana, Latvijā iebraucot no Krievijas, otrdien, 29.jūnijā, valdības sēdē informējis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš skaidroja, ka, neskatoties uz Covid-19 saslimstības rādītāju samazināšanos, strauji izplatās vīrusa Indijas paveids, kas tiek uzskatīts par būtiski lipīgāku. Paralēli tam Latvijā ir mazināti drošības pasākumi infekcijas ierobežošanai, bet vakcinācijas aptvere joprojām ir zema.

«Notiek darbs virknē virzienu. Mums ir bijušas sarunas speciālistu līmenī starp Veselības ministrijas un Iekšlietu ministrijas dienestiem par to, kādā veidā padarīt iedarbīgākus pašizolācijas kontroles pasākumus, kā prioritāti definējot tieši saslimušos ar Indijas paveidu,» stāstīja amatpersona.

Tāpat kopā ar Satiksmes ministriju un Valsts robežsardzi tiek vērtēta iespēja visdrīzākajā laikā ieviest masveida testēšanu sauszemes robežas šķērsošanas punktos, tostarp Terehovā un Grebņevā. Pavļuts skaidroja, ka tiek izskatīta iespēja, ka testēšana, šķērsojot Latvijas austrumu ārējo robežu, būs obligāta.

«Tostarp jāvērtē iespējas un juridiskais pamatojums arī tranzīta plūsmas, kravas auto vadītāju testēšanai,» atzina politiķis.

Vienlaikus viņš uzskata, ka līdzīgi pasākumi jāievieš arī Igaunijā un Lietuvā, jo pretējā gadījumā paliek atvērts jautājums par savstarpējās sauszemes robežām.

«Riski ir, mēs nevaram atļauties vienkārši vērot situācijas attīstību citur, speciālisti un dienesti darbojas šajā virzienā. Vienlaikus aicinu apzināties, ka situācija var potenciāli izvērsties nopietna un pavērsties pretējā virzienā. Es apzinos, ka tas atkal izklausās pēc biedēšanas, bet tas ir mūsu pienākums – brīdināt par apstākļiem, kādi veidojas,» uzsvēra Pavļuts.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem aizvadītajā nedēļā 62% no Latvijā ievestajiem gadījumiem bijuši no trešajā valstīm.

29.jūnijā Vācijā stājies spēkā aizliegums iebraukt valstī ceļotājiem no Krievijas, kas piedzīvoju jaunu koronavīrusa uzliesmojuma vilni.

No otrdienas aviokompānijām, kā arī autobusa un dzelzceļa uzņēmumiem aizliegts ievest Vācijā jebkādus pasažierus no Krievijas, izņemot Vācijas pilsoņus un ārzemniekus, kuriem Vācijā ir uzturēšanās atļauja.

No Krievijas iebraukušajiem ceļotājiem 14 dienas jāievēro stingra mājas karantīna. Tas attiecas arī uz tiem, kuri ir pilnībā vakcinējušies vai nesen pārslimojuši Covid-19.

Krievijā, kur strauji izplatās jaunā koronavīrusa delta jeb Indijas paveids, pirmdien reģistrēti 21 650 jauni Covid-19 gadījumi, bet kopš pandēmijas sākuma inficēšanās ar jauno koronavīurusu visā valstī apstiprināta gandrīz 5,5 miljoniem cilvēku.

Pasaules valstu vidū Krievijā ir piektais lielākais inficēšanās gadījumu skaits, liecina ziņu aģentūras AFP aplēses.

Krievijā Covid-19 vakcīnas pirmo devu saņēmuši tikai 21,2 miljoni no aptuveni 146 miljoniem valsts iedzīvotāju, liecina mediju aplēses un mājaslapā Gogov publiskotie dati par Covid-19 izplatību Krievijas reģionos.

Nesen veikta aptauja liecina, ka 60% krievu neplāno vakcinēties pret Covid-19.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas