Izsludina iepirkumu Lielās Ģildes atjaunošanas būvprojekta izstrādei

Lielā Ģilde

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludina konkursu  koncertzāles  Lielā Ģilde atjaunošanas būvprojekta izstrādei, lai uzlabotu ēkas tehnisko stāvokli, informēja VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Lielās ģildes attīstības projekta realizācijā kopumā plānots ieguldīt ap 6,56 miljoniem eiro, kurus Kultūras ministrija piesaistījusi no Eiropas Reģionālā attīstības fonda. Lielās ģildes ēku VNĪ pārņēma pārvaldībā 2006.gadā. Atbilstoši Ministru kabinetā apstiprinātajai Kultūras infrastruktūras uzlabošanas programmai Mantojums 2018, Lielajā ģildē tika veikts fasādes remonts un daļējs iekštelpu kosmētiskais remonts par valsts budžeta līdzekļiem.

Ivanovskis-Pigits stāsta, ka ēkas būtiski uzlabojumi neesot veikto kopš Padomju Latvijas laikiem. Saskaņā ar iezīmēto projekta grafiku šogad tikšot uzsākti projektēšanas darbi, kuriem paredzēti divi gadi – 2022. un 2023.gads.  Ēkas atjaunošanas detalizētais projekts tikšot saskaņots ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, lai nodrošinātu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu.

Saskaņā ar piesaistītā ES finansējuma prasībām ēkas atjaunošana   jāpabeidz līdz 2023. gada nogalei.

Ēkas tehniskā stāvokļa uzlabošanai prioritāri plānots veikt Lielās ģildes Lielās zāles pārbūvi, t.sk. gan skatuves, gan zemskatuves pārbūvi, pārplānojot skatītāju sēdvietas, paredzot atbilstošu izvietojumu skaņu un gaismu tehniķiem, ventilāciju un apgaismojumu. Vienlaikus plānots pārbūvēt zāles skatuves tehnisko aprīkojumu – griestu konstrukcijas un veikt logu restaurāciju. Lielās ģildes apmeklētāju ērtībai plānots pārbūvēt (tai skaitā paplašināt) esošās labierīcības, kā arī izbūvēt liftu, kas nodrošinās piekļuvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem un lielgabarīta mūzikas instrumentu un skatuves aprīkojuma ērtāku pārvietošanu.

Lasiet arī:Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu saņems komponisti Einfelde un Dambis

Tāpat, ņemot vērā finansiālās iespējas, plānots izbūvēt mūsdienu prasībām atbilstošas sistēmas, ventilācijas, elektroapgādes un siltumapgādes tīklu, nomainot nolietotos inženiertīklus. Ivanovskis-Pigits stāsta, ka īpašu uzmanību plānots pievērst ugunsdrošības jautājumiem. Tāpat plānots uzlabot administrācijas un mūziķu telpas un darba apstākļus. Ēkā veicamo darbu plānošana notiek ciešā sadarbībā ar ēkas lietotāju – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas