Izsludina konkursu uz trim Latvijas Televīzijas valdes locekļu amatiem

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izsludinājusi konkursu uz trim Latvijas Televīzijas valdes locekļu amatiem.

SEPLP izsludina atklātu konkursu uz VSIA Latvijas Televīzija valdes vakantajiem amatiem – valdes priekšsēdētāja, valdes locekļa programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos un valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos. Pretendenti aicināti pieteikties līdz 2022.gada 9.janvārim.

«Ir nepieciešams, lai Latvijas Televīzijas valde atkal strādātu trīs locekļu sastāvā, jo sabiedriskajiem medijiem tuvākajos gados nospraustie attīstības uzdevumi prasīs ātrus un efektīvus lēmumus. Konkursa gaitā liela uzmanība tiks pievērsta pretendentu pieredzei un stratēģiskajam attīstības redzējumam, kā arī piedāvājumam pārmaiņu vadībā,» uzsver SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumam, LTV valdes locekļu kandidātiem jābūt ar vismaz maģistra līmeņa augstāko izglītību un viņiem jāpiemīt zināšanām par plašsaziņas līdzekļu nozari,

īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā.

Kandidātiem nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vai vismaz piecu gadu pieredze kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes augstā vadošā amatā, kura ieņemšana apliecina nepieciešamo iemaņu kopumu un kurā gūtā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Konkurss notiks trīs kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēta kandidātu atbilstība noteiktajām minimālajām prasībām, otrajā kārtā komisijas locekļi viņus izvaicās par LTV attīstības redzējumu, bet trešajā kārtā labāko pretendentu kompetences padziļināti vērtēs personāla atlases speciālisti.

Konkursa komisijā ietilpst trīs SEPLP locekļi, Pārresoru koordinācijas centra, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Rīgas Stradiņa Universitātes un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām. Latvijas Žurnālistu asociācijas, Latvijas Televīzijas arodbiedrības pārstāvji un personāla atlases kompānijas SIA Eiro personāls pārstāvis konkursā piedalās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Konkurss 8.decembrī izsludināts oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis, kā arī sludinājums tiks publicēts Nodarbinātības valsts aģentūras, Pārresoru koordinācijas centra un VSIA Latvijas Televīzija mājaslapā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas