Izsludināts konkurss uz IZM valsts sekretāra amatu

Valsts kanceleja (VK) izsludinājusi atklātu konkursu uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra amatu.

Ieņemot amatu, nākamais IZM valsts sekretārs saņems mēnešalgu 2 441 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas, kā arī unikālu iespēju izstrādāt un koordinēt izglītības, zinātnes, sporta, jaunatnes un valsts valodas politiku.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas: nevainojama reputācija, augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams maģistra grāds. Tāpat pretendentiem pēdējo desmit gadu laikā jābūt guvušiem vismaz piecu gadu pieredzi organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā ar vismaz 15 padotajiem darbiniekiem. Jābūt arī pieredzei organizācijas reprezentēšanā un pārstāvēšanā starptautiskā līmenī.

Pretendentiem jāpārzina Latvijas Republikas izglītības sistēma un Eiropas Savienības pamatnostādnes izglītībā, kā arī tiesību aktu un politikas plānošanas dokumentu projektu izstrāde un virzība pieņemšanai Ministru kabinetā vai Saeimā, norāda VK.

Tāpat no pretendentiem tiek sagaidīta izpratne par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvā procesa un valsts pārvaldes attīstības prioritātēm, kā arī par valsts budžeta plānošanas, izpildes un finanšu plūsmas pārvaldību.

Nepieciešamas angļu valodas zināšanas B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei, kā arī veiksmīga pārmaiņu vadības pieredze, sistēmiska pieeja jautājumu risināšanai un spēja uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās. Pretendentiem jābūt ar teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu un prezentēs stratēģisko redzējumu par Izglītības un zinātnes ministrijas attīstību, kā arī izglītības, zinātnes, sporta, jaunatnes un valsts valodas politikas vidēja un ilgtermiņa prioritātēm un attīstību.

Savukārt uz konkursa trešo kārtu izvirzītie pretendenti tiks vērtēti, pārbaudot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa sludinājums publicēts oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis un tiks publicēts Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, MK tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 4.augustam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgiem novērotājiem uzaicināti pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas