Izsolē pārdots Annai Emīlijai Maliginai un Dzīvokļi.lv piederošs kopīpašums Jūrmalā

Elektroniskajā izsolē nosolīts zāļu ražotāja Olainfarm mirušā īpašnieka Valērija Maligina jaunākajai meitai Annai Emīlijai Maliginai un SIA Dzīvokļi.lv piederošs kopīpašums – zemesgabals un divas ēkas, kas atrodas Kāpu ielā 60, Jūrmalā, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē. 

Izsolē nosolītā cena ir 338 600 eiro. Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena bija 173 600 eiro. Izsoles solis bija 3 000 eiro. Izsoles sākumcena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Zemesgabala platība ir 712 kvadrātmetri. Uz tā atrodas dzīvojamā ēka ar kopējo platību 173,9 kvadrātmetri un šķūnis ar kopējo platību 7,2 kvadrātmetri. 

Īpašuma vērtēšanu veica SIA Interbaltija.

Kopīpašnieki ir Anna Emīlija Maligina un Dzīvokļi.lv, bet piedzinējs ir Dzīvokļi.lv. Annai Emīlijai Maliginai kopīpašumā pieder viena trešdaļa domājamo daļu, kamēr Dzīvokļi.lv – divas trešdaļas.

Elektroniskā izsole sākās 2020.gada 16.janvārī, bet noslēdzās 17.februārī. Izsoli rīkoja zvērināts tiesu izpildītājs Mārtiņš Eglītis.

Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze iepriekš sacīja, ka Valērija Maligina meitas Nika un Irina atsavināja viņām piederošās Kāpu iela 60 īpašuma domājamās daļas kompānijai Dzīvokļi.lv. Likums nosaka, ka nevienu personu nevar atstāt kopīpašumā, ja tā nevēlas, tādējādi Rīgas rajona tiesa Jūrmalā apmierināja Dzīvokļi.lv prasību par kopīpašuma sadali.

«Šajā situācijā viens no kopīpašniekiem ir mana meita, un diemžēl mantojuma lietā situācija ir tāda, kāda tā ir, tāpēc bērnam ne vienmēr ir iespējas realizēt savas tiesības pastāvošo likumu dēļ. Likums nosaka noteiktu procedūru – kārtību, kādā šis tiesības tiek realizētas, diemžēl abu pusmāsu – Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas – lēmumi ir pretēji Annas Emīlijas Maliginas interesēm, taču likums šādu situāciju pieļauj. Arī Jūrmalas pilsētas Bāriņtiesas viedoklis nesaskanēja ar tiesas nolemto,» skaidroja Baldere-Sildedze.

BNN jau rakstīja – lai Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina faktiski neiegūtu mantojumā ietilpstošos īpašumus, vispirms vecāko mantinieču, Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas, daļas tika pārdotas SIA Pūcēni un SIA Dzīvokļi.lv par cenu, kas ir ievērojami zemāka par īpašuma patieso vērtību, liecina BNN rīcībā esošā informācija. Kā vēsta BNN avoti, Nikas vārdā šos darījumus slēdza viņas vīrs Sergejs Saveļjevs un vīra tēvs Andrejs Saveļjevs.

Kamēr ar Nikas īpašumiem Andrejs un Sergejs Saveļjevi rīkojas zem parakstītas pilnvaras, Irinas Maliginas īpašumu daļas, kā norādīja BNN avoti, caur līgumiem un «solījumiem vērst visu viņai par labu» pārvalda bijušie Olainfarm valdes locekļi Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis.

Vēl par šo tematu: BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

Kompānija Dzīvokļi.lv reģistrēta 2010.gadā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Marks Peisahovičs.

BNN jau ziņoja, ka Rīgas rajona tiesa pērn 18.jūlijā lēma nodrošināt Annas Emīlijas Maliginas prasību pret Irinu Maliginu un Saveļjevu par mantojuma sadali. Tiesa aizliedza vecākajām māsām atsavināt viņām piederošās domājamās daļas SIA Olmafarm, ierakstot Uzņēmumu reģistrā aizlieguma atzīmi par labu Annai Emīlijai Maliginai. Šis tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Baldere-Sildedze iepriekš informēja, ka Anna Emīlija Maligina 2019.gada 19.jūnijā vērsās tiesā ar prasības pieteikumu par tēva atstātā mantojuma sadali, jo ar vecākajām māsām nav iespējama labprātīga vienošanās.

Tāpat Baldere-Sildedze apgalvoja, ka Irina Maligina un Saveļjeva jau atsavinājušas praktiski visus no tēva mantotos nekustamos īpašumus sabiedrībām SIA Pūcēni un Dzīvokļi.lv, neinformējot par to jaunāko māsu un nepiedāvājot izmantot likumā noteiktās pirmpirkuma tiesības.

«Turklāt jaunie īpašnieki veic iegādāto īpašumu maiņas darījumus un cēluši prasības tiesās par kopīpašumu izbeigšanu, lai nepilngadīgo līdzmantinieci izstumtu no šiem īpašumiem, pārdodot tos piespiedu izsolē, kā rezultātā nav iespējams saņemt līdzvērtīgu samaksu par īpašumiem. Tas neatbilst nepilngadīga bērna interesēm, un nav pieļaujams,» uzsvēra Baldere-Sildedze.

Lasiet arī: Mārtiņa Krieķa slēptās sarunas jeb visi ir lo*i

Valērijs Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā. Maligins tieši un pastarpināti caur Olmafarm bija lielākais Olainfarm īpašnieks.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas