Izstrādā rīcības plānu HIV, STI, B un C hepatīta izplatības ierobežošanā

Izstrādāts rīcības plāns 2018.-2020.gadam HIV infelcijas (HIV), seksuālās transmisijas infekciju (STI), B un C hepatīta izplatības ierobežošanai, vēsta Veselības ministrijā (VM).

Plāna galvenais mērķis ir nodrošināt HIV, vīrushepatītu B un C un STI izplatības ierobežošanu. Mērķa sasniegšanai ir paredzēts sabiedrības un profesionāļu izpratnes veicināšana par transmisijas infekcijas slimībām un transmisijas infekcijas slimību izplatīšanās risku novēršanas pasākumiem.

Tāpat HIV, vīrushepatītu B un C un STI agrīnas diagnostikas un ārstēšanas pieejamības uzlabošana, tai skaitā veicinot ģimenes ārstu līdzdalību šo slimību diagnostikā, kā arī pasākumi, lai mazinātu HIV infekcijas izplatības riskus no mātes bērnam.

VM norāda, ka plāna projektā ir ietverti specifiski pasākumi minēto slimību inficēšanās riskam pakļautām sabiedrības grupām, lai mazinātu infekcijas izplatības riskus šīm personām, tai skaitā, personām, kas atrodas ieslodzījumā. Plāna projekta ietvaros arī ir paredzēts veicināt sadarbību starp veselības aprūpes speciālistiem, citu nozaru speciālistiem un veselības jomas speciālistiem, kā arī starp valsts, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām.

Ministrijā skaidro, ka projektā ietverto pasākumu izpildē ir paredzēta arī nevalstisko organizāciju līdzdalība, nodrošinot gan sabiedrības informēšanas pasākumus, gan nodrošinot risku mazināšanas pakalpojumus personām, kas pakļautas augstam HIV, vīrushepatītu B un C un citu transmisijas infekciju inficēšanās riskam.

Tāpat ietverto pasākumu izpildē ievērojama loma būs Tieslietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm – Ieslodzījumu vietu pārvaldei un Valsts probācijas dienestam, lai nodrošinātu riska mazināšanas pasākumus ieslodzītajiem un personām pēc ieslodzījuma.

Paredzēts, ka plāna realizācijai 2018.-2020.gadā kopumā ir nepieciešams papildus finansējums 74,7 miljonu eiro apmērā. Proti 2018.gadā – 16,9 miljoni eiro, 2019.gadā – 27,8 miljoni eiro, 2020.gadā – 29,2 miljoni eiro.

Ref:224.000.103.1151 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas