Izstrādāta līdz šim nebijusi atbalsta programma uzņēmējiem

Izstrādāta jauna atbalsta programmu uzņēmējiem par portfeļgarantijām sīko, mazo un vidējo komersantu (MVK) kreditēšanas veicināšanai, kura Latvijā līdz šim nav bijusi ieviesta.  Atbalsta programmas kopējais finansējums ir astoņi miljoni eiro, vēsta Ekonomikas ministrija (EK).

EK plāno, ka portfeļgarantijas komersantiem būs pieejamas šā gada 4.ceturksnī.

EK skaidro, ka portfeļgarantijas ir valsts atbalsts uzņēmējiem garantijas veidā par kredītiestādes sniegtu finanšu pakalpojumu. Portfeļgarantijas mērķis ir veicināt finansējuma pieejamību komersantiem, uzlabojot kredītiestāžu finanšu pakalpojumu pieejamību MVK nepietiekama nodrošinājuma gadījumā, kas veicinās gan jaunu uzņēmumu veidošanos, gan esošo darbības paplašināšanos. Plānots, ka instrumenta ieviešana palielinās kreditēšanas apjomus un nodrošinās MVK ātrāku finanšu pakalpojumu saņemšanu.

Garantiju pieejamību nodrošinās Attīstības finanšu institūcija Altum.

Programmas ietvaros katram individuālajam darījumam saistību nepildīšanas gadījumā tiks segti zaudējumi garantijas apmērā, bet kopumā nepārsniedzot Altum līgumā ar kredītiestādi noteikto ierobežoto garantijas summu (noteikts procentuālais apjoms no aizdevumu portfeļa), ziņo ministrija.

Ministrijas ziņojumā teikts, ka garantijas varēs saņemt par kredītiestādes izsniegtiem aizdevumiem investīciju veikšanai un apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, kā arī finanšu līzingu. Investīciju aizdevumu un līzinga maksimālais termiņš noteikts desmit gadi, bet apgrozāmiem līdzekļiem – pieci gadi. Maksimālais finanšu pakalpojuma apjoms vienam komersantam ir 250 000 eiro, tiek plānots, ka atbalstu saņems aptuveni 200 komersanti.

Ref: 225.000.103.560

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas