Izsver iespēju ļaut vecākiem lemt, vai vīrusa laikā bērnu sūtīt uz skolu

Tiek izsvērta iespēja ļaut vecākiem pašiem lemt, vai COVID-19 laikā bērnus sūtīt uz skolu, vienlaikus mājās palicējiem nodrošinot attālinātu mācību iespējas, 26.oktobrī pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem pauda tieslietu ministrs, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

Bordāns uzsvēra, ka patlaban patiešām būtisks jautājums ir pandēmijas neizplatīšanās un veselo cilvēku veselības saglabāšana, kā arī palīdzība tiem, kas COVID-19 laikā nonākuši lielākajās grūtībās.

«Gan sabiedrībā, gan valdībā jautājums par COVID-19 ir numur viens. Pārējie jautājumi par krasām pārmaiņām nedaudz nobīdās otrā plānā,» uzskata politiķis.

Bordāns akcentēja, ka būtu nepieciešams dot iespēju cilvēkiem samazināt kontaktus un tikšanās klātienē, vienlaikus nesamazinot tikšanās klātienē, kur tas akūti nepieciešams, piemēram, izglītības sfērā.

Viņš pastāstīja, ka no izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) saņēmis konceptuālu piekrišanu priekšlikumam dot vecākiem izvēlēties, vai sūtīt bērnus uz skolu, vai nē, un kā tad nodrošināt viņiem iespēju mācīties.

Lasiet arī: Sasaukta valdības sēde, lai lemtu par jauniem COVID-19 ierobežojumiem

«Kā praksē izrādījās, skola ir viena no tām vidēm, kur slimība ļoti izplatās,» pauda politiķis.

Viņš arī piebilda, ka azartspēļu nami šajā laikā ir «absolūti nevajadzīgas institūcijas», tāpēc vajadzētu apsvērt to slēgšanu pavisam, lai «nebūtu vēl vietu, kur pārnēsāt vīrusu».

Jau vēstīts, ka pēc skolēnu rudens brīvdienām no šodienas mācības klātienē tiek īstenotas tikai 1.–6.klašu skolēniem, kamēr 7.–12.klašu skolēni mācīsies attālināti, paredz 13.oktobrī valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Šāds lēmums pieņemts, lai samazinātu straujo epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos un neveicinātu vēl straujāku slimības izplatīšanos izglītības iestādēs.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

    • Viennozīmīgi, lai vīrusu apturētu, ir jārīkojas, un nedrīkst riskēt ar sabiedrības veselību un dzīvību. Ne nedēļa, ne mēnesis attālināto mācību nepadarīs bērnus par muļķiem, šeit viennozīmīgi svarīgākais ir veselība.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas