Izveidota jaunā Rīgas domes koalīcija

Četriem Rīgas domes jaunajā sasaukumā ievēlētajiem spēkiem izdevies vienoties par koalīcijas izveidi.

Trešajā individuālo sarunu piegājienā partiju apvienības Attīstībai/Par! un partijas Progresīvie (APP) kopīgā saraksta politiķi piektdien, 4.septembrī, panāca vienošanos ar partiju apvienības Jaunā vienotība (JV), Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) pārstāvjiem par koalīcijas veidošanu, kā arī atbildības jomu sadali.

APP tiks pie mēra krēsla, ko ieņems bijušais Saeimas deputāts Mārtiņš Staķis. Tāpat lielākā domes frakcija tiks pie Finanšu un administrācijas lietu komitejas, Izglītības, kultūras un sporta komitejas, Sociālo jautājumu komitejas un Mājokļu un vides komitejas vadības.

JV būs vicemēra amats, kā arī partija vadīs domes Pilsētas attīstības komiteju un Satiksmes un transporta lietu komiteju.

Lasiet arī: APP, JKP un NA/LRA vienojas par atbildības sfēru sadali jaunajā domes sasaukumā

NA/LRA arī tiks pie vicemēra amata, kā arī Pilsētas īpašumu komitejas. Savukārt JKP dabūs trešo vicemēra amatu un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāja amatu. Staķis skaidroja, ka tas būs viens apvienots amats, ko ieņems JKP Rīgas saraksta līdere Linda Ozola.

Šādai koalīcijai domē būs stabils balsu vairākums – 39 mandāti.

BNN jau ziņoja, ka šodien sarunās starp APP un NA/LRA panākta kopīga izpratne par Rīgas un Pierīgas reģionu sadarbības veicināšanu. Savukārt pirms tam ar JKP tika panākta vienošanās par tiesiskuma noteikšanu par prioritāti.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas