Ja gribi dedzināt kūlu, sagatavo 2 900 eiro soda naudai

Kūlas dedzināšana nav veids, kā sakopt neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas. Dedzinot kūlu, var nodarīt lielu postu meža platībām, dzīvām radībām, kā arī, izceļoties ugunsgrēkam, var nodegt gan dzīvojamās, gan saimniecības ēkas, un ugunsgrēkā var zaudēt arī dzīvību. Neapdomīgās rīcības dēļ nelaime var piemeklēt gan pašus dedzinātājus, gan arī citus cilvēkus, atgādina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas.

Tāpat policijā atgādina iedzīvotājiem, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un saskaņā ar normatīvajiem aktiem kūlas dedzinātāji ir saucami pie atbildības. Par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro. Protokolu par kūlas dedzināšanu var sastādīt gan Valsts policija, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Savukārt Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 51. panta otrā daļa nosaka, ka par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām — no 700 līdz 2 900 eiro.

Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 179.pants nosaka, ka par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajām personām — no 280 līdz 1 400 eiro. Par atbilstības ugunsdrošības prasībām nenodrošināšanu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta noteiktajā termiņā uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 430 eiro, bet juridiskajām personām — no 1 400 līdz 4 300 eiro.

Policijā: «Aicinām iedzīvotājus ziņot par iespējamiem likumpārkāpējiem saistībā ar kūlas dedzināšanu. Ja tiek manītas personas, kuras dedzina kūlu, nekavējoties par to informēt operatīvos dienestus!»

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Drošvien tās lidmašīnas pār mūsu mājām meklēja vakar klūlas dedzinātājus, kādreiz stirnu pļujmašīna sligti gāja nekas neatlika.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas