Ja nebūs COVID-19 simptomu, turpmāk izolāciju varēs pārtraukt jau septītajā dienā

Turpmāk, ja personai jau sākotnēji nebūs bijuši COVID-19 simptomi, izolāciju ar ārsta lēmumu varēs pārtraukt septītajā, nevis 14.dienā pēc COVID-19 laboratoriskās apstiprināšanas, BNN informē Veselības ministrijas (VM)  komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Savukārt, ja personai būs slimības pazīmes, par izolācijas pārtraukšanu varēs lemt sākot no 14.dienas, ja pēc simptomu izzušanas būs pagājušas vismaz trīs dienas. Šajos gadījumos gala lēmumu pieņem ārsts un pacientam tiks izsniegts apliecinājums, ka stingro izolāciju var pārtraukt.

Vienlaikus, lai samazinātu jebkādus riskus, ilgāk darbā nevarēs atgriezties ārstniecības personas, sociālās aprūpes centru darbinieki, kā arī izglītības iestāžu darbinieki, kas strādā tiešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, skaidro VM.

Viņi pārtraukt stingo izolāciju varēs pēc tādas pašas shēmas kā citi, bet darbā atgriezties nedēļu vēlāk. Ja nav bijuši slimības simptomi minētās personas darba pienākumu veikšanu varēs uzsākt 14.dienā, ja būs COVID-19 simptomi, tad pie darba pienākumu veikšanas varēs atgriezties ne ātrāk kā pēc 21 dienas, ja vismaz trīs dienas nebūs bijuši slimības simptomi. Līdz tam brīdim tiks saglabāta atvērta darbnespējas lapa.

Lai būtu plašas iespējas atklāt COVID-19 slimības uzliesmojumus, ikviens arī turpmāk varēs saņemt valsts apmaksātu COVID-19 testu.

Mazinoties noteiktajiem ierobežojumiem un pieaugot personu skaitam, kas dodas ārpus Latvijas, Veselības ministrija lēmusi, ka arī turpmāk ikviens, kuram būs aizdomas par inficēšanos, varēs veikt valsts apmaksātu COVID-19 testu. Pieteikties testam var, zvanot pa tālruni 8303. Lai saprastu, vai tests būtu jāveic, Veselības ministrija aicina izvērtēt, kādi ir bijuši iespējamie riski inficēties:

– citu valstu apmeklēšana;

– kontakts ar inficētu personu, tai skaitā tai skaitā saņemts lietotnes Apturi COVID paziņojums par kontaktu ar saslimušo;

– uzturēšanās publiskā vietā, kur nebija iespējams ievērot 2 metru distanci no citiem;

– bieža sabiedriskā transporta izmantošana u. c. riska apstākli.

Tāpat Veselības ministrija aicina COVID-19 testus veikt personām ar hroniskām slimībām, lai iespējamo inficēšanos atklātu pēc iespējas savlaicīgāk. Ja cilvēkam ir saslimšanas simptomi, VM iesaka tomēr vispirms sazināties ar savu ģimenes ārstu, kurš varēs konsultēt arī par nepieciešamo ārstēšanu un rekomendēt veikt COVID-19 analīzes. Vienlaikus tāpat kā līdz šim valsts apmaksāta COVID-19 testēšana tiks veikta plašām pacientu lokam ārstniecības iestādēs, personām ar darba devēja norīkojumu, sociālās aprūpes centru klientiem un citiem pēc epidemiologu ieteikumiem. Ar aktualizēto kārtību var iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra interneta vietnē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas