Ja pasākums liegts neesoša Covid-19 sertifikāta dēļ, par biļetēm var atgūt naudu

Skatītājiem ir tiesības atgūt līdz 15.jūnijam iegādāto kultūras norišu biļešu naudu, ja epidemioloģiskās drošības prasības liedz tiem pasākumu apmeklēt tādēļ, ka personai nav sadarbspējīga Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta.

Skatītāji biļetes var nodot kasēs un atgūt par tām samaksāto naudu līdz 31.augustam, uzsver Kultūras ministrija.

Tāpat ikvienai personai, kura kultūras pasākumu nevarēs apmeklēt pozitīva Covid-19 testa rezultāta dēļ, līdz 31.decembrim ir tiesības nodot biļeti kasē un atgūt par biļeti samaksāto naudu.

Kā ziņots, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai vasaras sākumā tika radīti jauni drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai – kultūras norišu apmeklēšanā tie no 15.jūnija nāca kā papildu prasības, kas jāspēj izpildīt jau pēc biļešu iegādes.

Minētajā situācijās patērētāju tiesības saņemt atpakaļ par biļeti samaksāto naudu paredz arī Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 30.pants.

Vienlaikus kultūras pasākumu rīkotājiem no valsts budžeta līdzekļiem caur Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammu tiek kompensēta skatītājiem atmaksātā biļešu nauda 80% apmērā, lai pasākuma rīkotājs būtu pasargāts no zaudējumiem neparedzētu apstākļu dēļ.

Kā KM informējusi jau iepriekš, atbalsts Covid-19 krīzes ietekmētajiem kultūras pasākumu rīkotājiem VKKF mērķprogrammas Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija ietvaros būs pieejams līdz š.g. 31.decembrim, un tā īstenošanai rezervēts finansējums, kas nepārsniedz 2 132 861 eiro.

Finansējums tiek piešķirts pēc katrai mērķprogrammas kārtai iesniegto pieteikumu izvērtēšanas VKKF. Pirmajās trīs mērķprogrammas kārtās kultūras pasākumu rīkotājiem jau paredzēti 1 673 971,54 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas