Ja Saeima atlaidīs Rīgas domi, Ušakovs sola vērsties Satversmes tiesā

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Ja gadījumā Saeima pieņems likumu par Rīgas domes atlaišanu, Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) šo lēmumu apstrīdēs Satversmes tiesā, žurnālistiem pastāstījis politiķis.

Ušakovs kritizēja apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto lēmumprojektu, ar kuru iecerēts atlaist galvaspilsētas domi.

Ušakovs atzīmēja, ka likumprojektā norādīts, ka domes atlaišanas gadījumā pašvaldības pagaidu administrāciju vadīs VARAM valsts sekretāra vietnieks pašvaldību jautājumos Aivars Draudiņš. Ušakovs uzsvēra, ka Draudiņš ir izbijis Rīgas domes deputāts un viņa vārds vairākkārt esot bijis saistīts ar korupcijas skandāliem. «Nedomāju, ka šāda cilvēka iecelšana amatā būtu atbilstoša. Es pēc būtības aicinu ministru [Gerhardu] atgriezties pie tā, ko viņš teica [VL-TB/LNNK] kongresā – ka domes atlaišanai nav tiesiska pamata, jo tas tā tiešām ir,» sacīja mērs.

Kamēr Ušakovs runāja ar žurnālisitiem, viņam fonā aktīvi piketēja 10 līdz 15 opozīcijas deputāti kopā ar dažiem atbalstītājiem. Viņiem rokās bija plakāti ar uzrakstiem Rīga nav slaucama govs!, Nil, beidz melot!, Atkāpies! u.tml. Visu mēra uzrunu viņi pavadīja ar saucieniem «Atkāpies!», «Citu mēru!» un citiem.

Kā ziņots, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards valdībā ir iesniedzis likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, kurā atrunāts arī domes turpmākais darbs tās atlaišanas gadījumā.

Izstrādātajā likumprojektā teikts, ka tā mērķis ir novērst situāciju, kad Rīgas dome pieļauj nelikumīgu rīcību un nenodrošina likumos noteikto pašvaldības funkciju izpildi. Līdz ar likuma pieņemšanu Saeimā Rīgas dome tiktu atlaista un tās vietā tiktu iecelta pagaidu administrācija.

Par tās vadītāju tiktu iecelts VARAM valsts sekretāra vietnieks pašvaldību jautājumos Draudiņš, bet kā administrācijas locekļi darbotos VARAM pašvaldību departamenta direktors Aivars Mičuls, VARAM ministra padomnieks Dainis Rijkuris, kā arī Finanšu ministrijas, Tieslietu ministrijas un Satiksmes ministrijas deleģētie pārstāvji.

Pagaidu administrācijas uzdevums būtu nodrošināt domes funkcijas un pašvaldības institūciju darba nepārtrauktību, kā arī finansiālo un saimniecisko darbību.

Domes atlaišanas gadījumā jaunās Rīgas domes vēlēšanas notiktu 2019.gada 25.maijā. Jaunievēlētā dome darbotos līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāktu kārtējās vēlēšanās ievēlētā Rīgas dome, kas plānotas 2021.gadā.

Tikmēr Rīgas mērs šo likumprojektu jau vairākkārt nodēvējis par «politisku šovu», kuram nav tiesiska pamata.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. šukāl Uši ,tu man jau apnicis ,ka nemāki saimniekot Rīgā, lai zvēri tevi saplosa!
    tinies!
    lūdzu ,lūdzu laidiet prom viņu Ušakovu- viņš nav spējīgs kvalitatīvi,prefesionāli Strādāt Rīgā- kalpot Rīgā .
    Izsaku neuzticību!!!!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas