bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 05.04.2020 | Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija

Jana Kučaka slepkavība: EP deputāti rosina veikt ES izmeklēšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Policijas birojam būtu pilnvērtīgi jāiesaistās Slovākijas pētnieciskā žurnālista Jana Kučaka (Ján Kuciak) un viņa dzīvesbiedres slepkavību izmeklēšanā, bet Eiropas Savienībai – labāk jāaizsargā žurnālisti un trauksmes cēlēji, vēstī Eiropas Parlamenta (EP) preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Tas bija galvenais vēstījums trešdienas, 14.marta, debatēs, kas tika organizētas pēc Kučaka un viņa dzīvesbiedres Martinas Kušnirovas slepkavības.

EP deputāti aicināja nodrošināt neatkarīgu, starptautisku un rūpīgu izmeklēšanu, kuras rezultātā vainīgie noziedznieki tiktu saukti pie atbildības. Tāpat viņi uzstāja uz labākiem ES un dalībvalstu noteikumiem žurnālistu, blogeru un trauksmes cēlēju aizsardzībai.

EP deputāti arī apsprieda Kučaka pēdējā, pēc nāves publicētajā, rakstā atklātās aizdomas par ES fondu ļaunprātīgu izlietošanu Slovākijā un iespējamu saikni starp organizēto noziedzību un valsts politiķiem. Viņi aicināja pārbaudīt šīs aizdomas, iesaistot Eiropas Biroju krāpšanas apkarošanai (OLAF), un rosināja Eiropas Komisiju atsākt ikgadējā pretkorupcijas ziņojuma publicēšanu.

Debatēs tika apspriesti arī sešu deputātu delegācijas konstatējumi Slovākijā. Viņi valsti apmeklēja 8. un 9.martā, lai iepazītos ar faktiem uz vietas. Pēc debatēm tiks izstrādāta rezolūcija, un balsojums par to paredzēts aprīļa plenārsēdē Strasbūrā.

EP deputāti 28. februārī plenārsēdē ar klusuma brīdi pieminēja Kučaku un Kušnirovu. EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni stingri nosodīja slepkavības, aicinot Slovākijas varas iestādes atklāt patiesību.

BNN jau vēstīja, ka šī gada februārī Slovākijā notikusi jauna pētnieciskā žurnālista un viņa dzīvesbiedres slepkavība. Vietējai policijai ir aizdomas, ka noticis pasūtījuma uzbrukums sastībā ar žurnālista profesionālo darbību.

Britu raidsabiedrība BBC vēsta, ka 27 gadus vecais Jāns Kučaks un Martina Kušnirova (Martina Kušnírova) pirmdien, 26.februārī, atrasti nošauti brīvdienu mājā Veļkamačas ciematā Slovākijā.

Kučaks pēdējos trīs gadus rakstījis šveiciešu-vācu izdevniecībai Ringier Axel Springer piederošajam ziņu portālam Aktuality.sk un pētījis iespējamu krāpšanos ar nodokļiem saistībā ar luksusa dzīvokļu biznesu.

Saistībā ar Kučaka un Kušnirovas nonāvēšanu Slovākijas premjerministrs Roberts Fico (Robert Fico) sasaucis ārkārtas drošības sēdi un pavēstījis: «Ja tiks pierādīs, ka pētnieciskā korespondenta nāve saistīta ar žurnālista darbu, tad būs noticis Slovākijā vēl nebijis uzbrukums vārda brīvībai un demokrātijai».

Slovākijas prezidents Andrejs Kiska (Andrej Kiska) aicinājis krasi pārveidot Slovākijas valdības sastāvu, lai atjaunotu tai tautas uzticēšanos, ko iedragājusi pētnieciskā žurnālista un viņa dzīvesbiedres slepkavība.

Prezidenta aizvadītās nedēļas nogales izteikumiem nav piekritis Slovākijas premjerministrs Roberts Fico, kurš pārmetis prezidentam, ka viņš šādi «dejo uz upuru kapiem».

Prezidents Kiska, kuram nav pilnvaru atlaist parlamentu, arī vainojis augstas valsts amatpersonas par augstprātīgu izturēšanos pret varu un nosodījis to, ka valdība nav rīkojusies, lai mazinātu slepkavību radīto spriedzi sabiedrībā.

Slovāku policija sestdien, 3.martā, pavēstījusi, ka visi septiņi izmeklēšanas gaitā aizturētie tikuši atbrīvoti, jo pirmstiesas aizturēšanai paredzētajās 48 stundās nav atrasti pierādījumi par to vainu noziegumos.


Pievienot komentāru

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

ASV koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 5 000, Itālijā – 12 400

Valstī ar pasaulē vislielāko COVID-19 saslimušo skaitu, ASV, nāves gadījumu skaits paātrinās un ir pārsniedzis 5 000. Itālijā, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko slimības upuru skaitu, reģistrēti 12 430 mirušie no slimības komplikācijām, ziņo BBC un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!