Janukovičs Ukrainā izsludina prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas

Attēlā redzami Ļvovas milicijas pārstāvji, kuri ieradušies, lai pievienotos protestētāju kustībai.

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs piektdien paziņojis, ka izsludina prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas un atgriešanos pie 2004.gada konstitūcijas.

«Šajās traģiskajās dienās, kad Ukraina cietusi tādus smagus zaudējumus, kad gājuši bojā cilvēki barikāžu abās pusēs, uzskatu par savu pienākumu bojāgājušo gaišās piemiņas priekšā paziņot – nav nekā svarīgāka par cilvēka dzīvību. Un nav tādu soļu, kurus mums kopā nevajadzētu spert, lai atjaunotu mieru Ukrainā,» teikts Janukoviča paziņojumā prezidenta mājaslapā.

«Paziņoju par to, ka iniciēju prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas. Tāpat iniciēju atgriešanos pie 2004.gada konstitūcijas ar pilnvaru pārdali par labu parlamentārai republikai,» paziņoja Janukovičs.

Tāpat viņš aicināja sākt procedūru nacionālās uzticības valdības izveidei.

Prezidenta paziņojumā nav norādīti termiņi, kad tiks veiktas šīs politiskās reformas, uz kurām uzstāja opozīcija un protestētāji.

BNN jau vēstīja, ka Kijevā šonedēļ milicijas spēki veica bruņotu uzbrukumu protestētāju barikādēm. Trīs diennakšu laikā gan protestētāju, gan milicijas rindās kopā nogalināti 77 cilvēki. Mediķu palīdzību meklējuši 581 ievainotais, no tiem 371 ticis hospitalizēts, ziņo Ukrainas Veselības ministrija.

Ref:103.000.103.5070

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas