Janvārī lidosta Rīga apkalpojusi piecreiz vairāk pasažieru nekā gadu iepriekš

Šā gada janvārī lidosta Rīga apkalpojusi 246 tūkstošus pasažieru jeb gandrīz piecas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem gada pirmajā mēnesī.

Divi lielākie pasažieru pārvadātāji janvārī bija nacionālā aviokompānija airBaltic ar 49,9% jeb gandrīz 122 tūkstošiem pasažieru un Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair, kas uz un no Rīgas pārvadāja 73,4 tūkstošus pasažieru jeb 29,8% no apkalpoto pasažieru kopskaita.

Aviācijas kravu apgrozījums lidostā Rīga janvārī sasniedza 2449 tonnas, kas salīdzinājumā ar 2021.gada janvāri ir pieaugums par 28%. No visa apkalpoto kravu apjoma aptuveni divas trešdaļas pārvadātas ar kravas lidojumiem, bet viena trešdaļa – ar pasažieru gaisa kuģiem.

Pagājušajā mēnesī lidostā Rīga ielidoja un izlidoja 3 886 gaisa kuģi, no tiem 3 158 bija pasažieru, 234 kravas un 494 – biznesa aviācijas, militārie, tehniskie un citi lidojumi.

Lidosta Rīga ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Kā Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) Covid-19 ierobežošanas hartas dalīborganizācija lidosta Rīga strādā pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem. Skytrax lidostai Rīga ir piešķīrusi četru zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas