Janvāris Latvijā noslēgsies ar atkusni

Šonedēļ atmosfēras spiediens Latvijā pakāpeniski pazeminājās, novēroti arī nelieli nokrišņi. Arī nedēļas izskaņā – janvāra pēdējās dienās – laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, nesot mākoņainu, nokrišņiem bagātu un siltu laiku.

Ceturtdien, 29.janvārī, Latviju šķērsos nokrišņu zona, nesot sniegu un slapju sniegu, rietumos arī lietu, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Piektdien nokrišņu būs mazāk, bet sestdien – janvāra pēdējā dienā – virs Baltijas jūras centrālās daļas veidosies ciklons, kas gan virzīsies uz Skandināvijas pussalu.

Tomēr tā mākoņu un nokrišņu zona šķērsos Latviju – sākumā snigs, bet dienas gaitā gaidāms, ka nokrišņi visā teritorijā pāries arī lietū, jo naktī minimālā gaisa temperatūra Latvijā gaidāma ap 0 grādiem, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +1…+4 grādiem.

Februāra pirmās nedēļas sākumā minētais ciklons saglabāsies virs Skandināvijas pussalas, tomēr pakāpeniski zaudēs savu nozīmi – atmosfēras spiediens atkal paaugstināsies. Tādēļ Latvijā vēl aizvien būs liels mākoņu daudzums, katru dienu kādā no reģioniem gaidāmi arī nokrišņi, tomēr to intensitāte atkal nebūs liela. Ieplūdīs nedaudz vēsākas gaisa masas – līdzīgi kā šonedēļ naktīs piesals, vietām termometra stabiņš noslīdēs līdz -8…-10 grādiem, bet dienas laikā temperatūra būs tuva nullei – lielākoties +2…-2 grādu robežās. Šādos mainīgos laika apstākļos ceļi bieži būs slideni, veidosies arī apledojums.

Arī turpmāk februāra pirmās nedēļas gaitā, kā arī februāra otrās nedēļas sākumā aktīvāka ciklonu darbība gaidāma gan rietumos, gan arī austrumos no mūsu reģiona. Latvijā stabilizēsies ziemas laika apstākļi, tomēr nokrišņu būs maz, arī vēji lielākoties būs lēni, bet, debesīm skaidrojoties, naktīs termometra stabiņš varētu noslīdēt arī zem -10 grādu atzīmes. Pastāv varbūtība, ka atsevišķās naktīs tas sasniegs pat -20 grādu atzīmi, bet dienas laikā visā teritorijā pieturēsies neliels līdz mērens sals.

Ref: 102.000.102.9133

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas