Jāpalielina atbalsts lauku ārstiem, pārliecināta Igaunijas veselības ministre

Igaunijas veselības un darba lietu ministre Rīna Sikuta

Lai piesaistītu ārstus darbam lauku apvidos, ir vajadzīgs palielināt pašreizējās piemaksas un atbalstu, tā secinājusi Igaunijas veselības un darba lietu ministre Rīna Sikuta (Riina Sikkut).

Kā ceturtdien, 27.decembrī, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Igaunijā reģionu ārstu subsidēšanai ir atvēlēti 15 000, taču Sikutas vērtējumā ar šo summu ne tuvu nav pietiekami, lai nodrošinātu vajadzīgo skaitu pienācīga līmeņa speciālistu.

«Pašreizējā nauda nav motivējoša, lai jaunāki cilvēki pārceltos uz lauku apvidiem un tur strādātu par ārstiem. Šo summu vajadzīgs divkāršot vai pat trīskāršot. Attiecībā uz šo jautājumu esam ministrijā sagatavojuši vairākus priekšlikumus, ko iesniegt budžeta sarunām 2019.gada pavasarī,» skaidrojusi Igaunijas veselības un darba lietu ministre.

Sikutai piekrīt arī Igaunijas Veselības pārvaldes Veselības aprūpes departamenta direktore Pille Sāra (Pille Saar). Viņasprāt, aprēķinot ģimenes ārstu bāzes ienākumus, būtu jādomā arī par papildu sākuma kapitāla nodrošināšanu, lai ģimenes ārsti, kuri uzsāk praksi ārpus lielām pilsētām un to piepilsētām, varētu atrast telpas, kur pieņemt pacientus, kā arī tās pienācīgi aprīkot.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas