Japānas kredītreitingu aģentūra R&I saglabā Latvijas kredītreitingu A grupā

Japānas kredītreitingu aģentūra R&I pirmdien, 25.janvārī, saglabājusi Latvijas kredītreitingu A līmenī un stabilu nākotnes novērtējumu, BNN noskaidroja Valsts kasē.

Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas negatīvo ietekmi, kas izraisīja Latvijas ekonomikas strauju sarukumu 2020.gadā, aģentūra apgalvo, ka ekonomikas izaugsmes pamati nav ietekmēti un, visticamāk, ekonomikas izaugsmes tempi atjaunosies, kolīdz samazināsies pandēmijas ietekme.

Aģentūra uzskata, ka Latvijas ekonomika 2021.gadā varētu nedaudz pieaugt, bet, pateicoties Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma pieejamiem līdzekļiem un apjomīgu investīciju projektu īstenošanai, straujāku ekonomikas izaugsmi varētu sagaidīt, sākot ar 2022.gadu.

Aģentūra uzskata, ja valdība spēs ierobežot valsts budžeta deficītu, kā pašreiz tiek plānots, tas veicinās valsts parāda relatīvā līmeņa pret IKP samazināšanās tendenci.

Kā vienu no valsts ekonomikas izaicinājumiem aģentūra min valsts ilgtermiņa negatīvās demogrāfiskās izmaiņas, precīzāk, iedzīvotāju skaita samazināšanos, kas negatīvi ietekmēs sociālo un veselības aprūpes sistēmu nākotnē. Aģentūra sekos līdzi valdības stratēģijai cīņā ar demogrāfisko pārmaiņu ilgtermiņa izaicinājumiem.

Iepriekšējo Latvijas kredītreitinga paziņojumu aģentūra publicēja 2019.gada 2.decembrī, kad paaugstināja Latvijas kredītreitingu A līmenī, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas