Jau desmito reizi Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri pasniegs ikgadējo Valodu balvu

Divu Baltijas valstu Ārlietu ministrijas balvu par ieguldījumu latviešu un igauņu valodu popularizēšanā pasniedz kopš 2010.gada. Šogad balva tiks pasniegta jau desmito reizi.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser) Tallinā, Igaunijā, 10.aprīlī pasniegs ikgadējo Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvu, BNN noskaidroja Ārlietu ministrijas Preses centrā.

Valodu balvas mērķis ir abu valstu divpusējās sadarbības stiprināšana, veicinot latviešu un igauņu valodas apguvi un izmantošanu, latviešu–igauņu un igauņu–latviešu tulkotāju aktivitāti daiļliteratūras, politisko, zinātnisko un citu tekstu tulkošanā, kā arī sekmēt latviešu un igauņu valodu pētnieku un valodas skolotāju ieguldījumu latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā.

Valodu balvas vērtība ir 3 000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

Pagājušajā gadā balvu ieguva latviešu tulkotāja Rūta Karma par igauņu rakstnieces Vīvi Luikas romāna Ēnu teātris (Varjuteater) tulkojumu. Iepriekš to ir saņēmuši arī Maima Grīnberga, Guntars Godiņš, Kalevs Kalkuns (Kalev Kalkun), Marguss Konnula (Margus Konnula) ar pseidonīmu Contra, Valts Ernštreits un Līvija Vītola (Livia Viitol).

Ārlietu ministrs ieradīsies Tallinā Latvijas valsts prezidenta Raimonda Vējoņa valsts vizītes laikā Igaunijā, un abiem ministriem paredzēta arī divpusējā tikšanās, kurā tiks apspriesta Latvijas un Igaunijas divpusējā sadarbība un reģionālie jautājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas