Jauna dokumentālā filma vēstīs par Lielbritānijas lomu Latvijas izveidē

Liepājā, 17.aprīlī pirmizrādi piedzīvos režisora Kārļa Lesiņa dokumentālā īsfilma Sabiedrotais.

26 minūtes garā filma stāsta par situāciju pēc Pirmā pasaules kara, kad jaundibinātajai Latvijas valstij nācās iesaistīties politiskā un militārā cīņā par savu pastāvēšanu. Latvijas neatkarības izcīnīšanā nozīmīga loma bija Rietumu sabiedroto (Lielbritānijas, Francijas un ASV) atbalstam. Pirmā Latvijas neatkarības cīņu norisēs iesaistījās Lielbritānija, kuras karakuģi Latvijas piekrasti sasniedza 1918.gada decembrī.

Filmas scenārija pamatā ir vēsturiski dokumenti, tostarp Lielbritānijas militārās misijas vadītāja Ostina Kīnena un britu diplomāta Herberta Granta Vatsona ziņojumi Lielbritānijas valdībai par situāciju Latvijā, arī citas vēsturiskas liecības. Filmas vizuālo stāstu veido notikumu inscenējumi, fotoattēli un kinohronikas.

Filmas Sabiedrotais papildu nosaukums ir Lielbritānijas loma Latvijas cīņā par neatkarību 1918. un 1919. gadā, un tā tapusi ar Lielbritānijas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Lesiņš 2016.gadā saņēmis Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps par labāko debijas filmu (Vectēva tēvs) un labāko studentu filmu (Konvertīti).

Filmas scenārists ir Matīss Gricmanis, operators Mārtiņš Jurevics, producents Dominiks Jarmakovičs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas