Jaunā gada apņemšanās: trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šogad vēlas atbrīvoties no nevajadzīgām lietām

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju 2019.gadā ir apņēmušies atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām mājās, kā arī uzlabot un atjaunot savu mājokli, liecina IKEA aptauja*.

Tomēr pusei aptaujāto jaunā gada apņemšanās traucē realizēt gribasspēka (49%), naudas (49%) vai laika (48%) trūkums.

«Populārākās 2019.gada apņemšanās Latvijas iedzīvotājiem ir saistītas ar savas iekšējās pasaules izkopšanu – gan fiziski, gan garīgi. Cilvēki vēlas sportot un veselīgāk ēst, iemācīties kaut ko jaunu un veltīt vairāk laika sev. Taču, lai justos labāk, nepieciešams arī uzlabot vidi, kurā dzīvojam, – to pierāda arī aptaujas rezultāti, atklājot, ka 31% Latvijas iedzīvotāju šogad vēlas atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām un 29 % – atjaunot savu mājokli,» stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

Atbrīvoties no liekajām mantām mājās vairāk vēlas sievietes (35%) nekā vīrieši (26%), savukārt atjaunot vai uzlabot mājokli vairāk ir apņēmušies vīrieši (33%) nekā sievietes (25%).

Atskatoties uz iepriekšējiem gadiem, 32% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka parasti piepilda visas savas jaunā gada apņemšanās vai lielāko daļu no tām, bet 65% – tikai nelielu daļu. Jautāti par apstākļiem, kas visvairāk traucē realizēt jaunā gada apņemšanās, 49% aptaujāto atbildēja, ka tas ir gribasspēka trūkums, 48% pietrūka laika, bet 49% cilvēku šķērslis bija naudas trūkums, liecina aptaujas rezultāti.

«Bieži vien cilvēkiem ir maldīgs priekšstats, ka ir nepieciešams daudz naudas, lai savā dzīvē kaut ko mainītu un uzlabotu, taču patiesībā pārmaiņas nemaksā daudz. Jaunā gada apņemšanās ir iespējams realizēt, tērējot maz vai nemaz. Piemēram, atbrīvot vietu virtuvē var, atbilstoši sakārtojot atvilktnēs esošās lietas un saliekot tās speciālās kārbiņās, savukārt drēbju skapis kļūs vēl funkcionālāks, izmantojot atvilktņu sadalītājus,» tā Filipova.

Kopumā šogad jaunā gada apņemšanās ir 55% Latvijas iedzīvotāju. Visaktīvākie ir jauni cilvēki, no kuriem 77% ir jaunajā gadā kaut ko apņēmušies, savukārt 65 līdz 74 gadus veco respondentu vidū tikai 45% ir sev izvēlējušies kādu 2019.gada apņemšanos, secināts aptaujā.

*Aptauju 2018.gada decembrī pēc IKEA pasūtījuma veica socioloģisko pētījumu uzņēmums Norstat, aptaujājot kopumā 300 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas