Jaunā gada sākumā kļūs vēsāks, taču sniega nebūs

Vēl līdz Vecgada dienai Latvijā pieturēsies silts un mitrs laiks, tomēr jaunā gada pirmajās dienās varētu kļūt nedaudz vēsāks, liecina ilgtermiņa prognozes.

Latvijas austrumos gaisa temperatūra šajā periodā pieturēsies -1…-3 grādu robežās visas diennakts garumā, bet Latvijas rietumos, izņemot jūras piekrasti, neliels sals ir gaidāms vien nakts stundās. Dienas laikā gaisa temperatūra sasniegs jau pozitīvas termometra stabiņa atzīmes, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tomēr nav lielas varbūtības, ka nākamās nedēļas laikā varētu uzsnigt sniegs – plašas nokrišņu zonas šajā periodā atradīsies virs Eiropas rietumiem, savukārt virs Krievijas atradīsies anticiklons, kas gādās par sausāku laiku Austrumeiropā. Līdz ar to arī Latvijā ievērojami nokrišņi nav gaidāmi.

Tikmēr Ziemassvētku laiks Latvijā aizvadīts siltos laika apastākļos: vidējā diennakts gaisa temperatūra svārstījās no +5…+6 grādiem Latvijas rietumos līdz +3…+4 grādiem austrumos. Tāpat šajās dienās atsevišķās novērojumu stacijās pārsniegti absolūti maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

102.000.102.6215

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas