No jauna latviešu valodā izdos grāmatas par Hariju Poteru

Novembra nogalē veikalu plauktos nonāks pārizdotais Harijs Poters un Filozofu akmens, informē Apgāds Zvaigzne ABC.

«Apgāds Zvaigzne ABC ar prieku paziņo, ka drīzumā klajā nāks jauns Harija Potera grāmatu sērijas izdevums. Šo atgriešanos neapšaubāmi novērtēs gan tie, kam iepazīšanās ar burvju pasaules dēkām vēl tikai priekšā, gan tie, kuri grāmatas jau lasījuši, jo jaunais izdevums nāks klajā uzlabotā un pārstrādātā tulkojumā un jaunā vizuālā noformējumā. Turklāt jaunajās grāmatās tiks iekļauti oficiāli papildmateriāli par Harija Potera pasauli – pirmajā grāmatā tā būs svarīga informācija par vienu no Cūkkārpas burvju skolas namu dibinātājiem, kā arī burvju skolas un apkārtnes karte,» informē izdevniecībā.

Sērijas pirmā grāmata veikalu plauktos nonāks 26.novembrī.

«Mūsdienu pasaulē itin viss, tostarp literārā «karte», kurā dzīvojam, plūst uz priekšu tādā tempā, ka šķiet: nekas vairs nav ilglaicīgs – kur nu vēl kādas grāmatas panākumi. Taču ir daži izņēmumi – tie, kurus, laikam paejot, sākam vispirms piesardzīgi un tad arvien noteiktāk dēvēt par klasiku. Viens no šādiem fenomeniem, kas pasaules literārajā ainā ienācis uz palikšanu, ir tā dēvētais Harija Potera fenomens: septiņu grāmatu sērija, kas pirms divdesmit gadiem, burtiski, apgrieza kājām visas pasaules lasītāju priekšstatus par bērnu literatūru,» stāsta izdevniecības pārstāve Kristīne Ilziņa.

Britu autores Džoanna Ketlīnas Roulingas (Joanne Kathleen Rowling) darbs par burvju zēna piedzīvojumiem radījis tādu rezonansi, kādu pēdējā pusgadsimta laikā neatcerējās pat rūdīti literatūras speciālisti, atgādina izdevniecībā. Šīs grāmatas lasītas visur, par tām sprieda klātienē fanu klubos un internetā, interešu forumos, un tematiskās nometnēs.

Pirmā grāmata iznāca 1997.gadā, bet pēdējā – 2007.gadā. Grāmatu sērija ekranizēta astoņās filmās. Tai sekojuši vairāki papildinoši literāri darbi, video spēles un pat atrakciju parks un luga. Tāpat Harija Potera sērijas varoņi turpina savu dzīvi Fantastic Beasts franšīzē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas