Jaunā Moldovas prezidente aicina izvest Krievijas karaspēku no Piedņestras

Jaunievēlētā Moldovas prezidente Maija Sandu (Maia Sandu) aicinājusi izvest Krievijas karaspēku no Moldovas separātiskā Piedņestras reģiona, kas stiepjas gar valsts robežu ar Ukrainu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Piedņestras separātiskais reģions, kur dzīvo aptuveni 469 000 iedzīvotāju, savu neatkarību no Moldovas pasludināja līdz ar Padomju Savienības sabrukumu. Teritorijā, ko Moldova uzskata par savu un ko ANO atzīst par Moldovas suverenitātē ietilpstošu, ir izvietotas aptuveni 1 500 Krievijas militārpersonas.

Proeiropeiski noskaņā Sandu, kura uzvarēja novembrī notikušajās Moldovas prezidenta vēlēšanās, savā pirmajā preses konferencē pirmdien, 30.novembrī, paziņoja, ka Piedņestrā Krievijas miera uzturēšanas spēku vietā būtu jāstājas civiliem miera novērotājiem, kuri darbotos uz Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas mandāta pamata.

«Mēs esam neatkarīga valsts, kura nevēlas, lai tās teritorijā paliktu ārvalstu karaspēks,» Kišiņevā sacījusi Sandu.

Viņa paudusi gatavību «strādāt ar Krieviju, cik vien ilgi būs nepieciešams, lai atrisinātu jautājumu par bruņojuma pārvietošanu un karaspēka izvešanu».

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs savukārt norādījis, ka Krievija sagaidot, lai tās spēki paliktu dislocēti Piedņestrā, jo jebkādas pārmaiņas «novestu pie ļoti nopietnas destabilizācijas» reģionā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas