Jaunā pētījumā atklātas kviešu genoma galvenās sastāvdaļas

Zinātnieki atklājuši kviešu sarežģītā ģenētiskā koda galvenās sastāvdaļas. Kvieši ir viens no pasaulē nozīmīgākajiem graudaugiem, un atklājums varētu palīdzēt uzlabot pārtikas drošību.

Pētījumā iesaistīto zinātnieku komanda cer, ka iegūtie dati paātrinās tādu jaunu kviešu šķirņu radīšanu, kas būs noturīgākas pret dažādām slimībām un sausumu, kas bieži iznīcina graudu ražu.

Pētījums, kurā iesaistīti Lielbritānijas, ASV un Vācijas zinātnieki, veidots uz 2010.gadā publicētā kviešu genoma projekta bāzes. Rezultātā radīti instrumenti, kas spēj atšifrēt genoma segmentu ģenētisko kodu.

2011.gadā visā pasaulē izaudzēto kviešu daudzums bija mērāms 681 miljonā tonnu, kas padara to par trešo visplašāk kultivēto labību (tūlīt aiz rīsiem un kukurūzas), turklāt 20% no visu pasaules iedzīvotāju uzņemtajām kalorijām veido tieši kviešu produkti, raksta BBC.

Savukārt 2012.gada kviešu ražu visā pasaulē negatīvi ietekmēja ekstremāli laika apstākļi, kas noveda pie strauja cenu pieauguma.

«Viens no iemesliem, kādēļ kvieši tiek audzēti visā pasaulē, ir iespēja tos pielāgot vietējiem vides apstākļiem,» skaidro pētījuma līdzautors Nīls Halls (Neil Hall) no Liverpūles universitātes.

«Mūsu izstrādātie instrumenti ļaus cilvēkiem daudz ātrāk noteikt, kur tieši genomā atrodas šīs īpašības un selekcionēt tās jaunās šķirnēs,» viņš skaidro.

Halls stāsta, ka selekcionāri un pētnieki turpmāk varēs atlasīt augus ar nepieciešamajām gēnu kombinācijām, izmantojot ģenētiskos orientierus jeb marķierus, kas identificēti pētījuma laikā.

Vēl nav skaidri zināms, kad varētu sākt audzēt pirmos kviešus, izmantojot šo tehnoloģiju, bet zinātnieki pieļauj, ka tas varētu notikt jau tuvāko piecu gadu laikā.

Ref: 110.000.103.2743

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas