bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 19.02.2020 | Vārda dienas: Zane, Zuzanna
LatviaLatvija

Jaunā Rīgas satiksmes valde apstiprināta gada pēdējā darbadienā pusstundu pirms darbalaika beigām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas satiksme, Rīgas Centrāltirgus, Rīgai!, Gods kalpot Rīgai, Oļegs Burovs, Druvis Kleins, Artis Druvinieks

Vecgada pēdējās dienās pieņemti vairāki lēmumi, kas sašūpojuši jau tā trauslo Rīgas domes koalīciju. Ne tikai Rīgas satiksmē steigā iecelti konkursā iepriekš izslēgti kandidāti, bet gada nogali triecientempā izmantojuši arī Rīgas Centrāltirgus nomnieki. Saskaņas deputāti kopā ar bloku Rīgai! vairs nav apmierināti ar mēru Oļegu Burovu (GKR) un prasa viņu noņemt, stāsta raidījumā Nekā personīga (NP).

Tas viss notiek laikā, kad būtu jāpieņem budžets, bet domē tam atkal nepietiek balsu, norāda raidījumā. «Notikumu attīstība lielā mērā tagad ir atkarīga no Burova partijas Gods kalpot Rīgai (GKP), kurai pirmdien, 13.janvārī, jāsanāk uz  frakcijas un valdes sēdi.»

Savulaik opozīcijā strādājušais Druvis Kleins (deputātu bloks Rīgai!) novembra beigās izlēma stutēt Burova vadīto koalīciju pretī saņemot vicemēra amatu un iespēju pārraudzīt Rīgas satiksmi. Pirmajās pilnvaru dienās Kleins nomainīja uzņēmumā padomes pārstāvjus, tieši ietekmējot valdes locekļu konkursu. Kleina ieceltie pārstāvji darbojās nominācijas komisijā, kas atjaunoja pirmajā kārtā reputācijas risku dēļ izslēgtos kandidātus, tai skaitā juristi, kura bijusi klāt visos uzņēmuma skandālos – Elīnu Epalti-Drulli, atgādina NP.

Tāpat raidījumā norāda, ka pie Epaltes-Drulles darba kabinetā un dzīvesvietā pirms gada Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu un viņai skaļajā lietā ir liecinieces statuss. Lai arī KNAB kratīšanas pie Rīgas satiksmes Administratīvo resursu pārvaldes direktores Epaltes-Drulles bija publiski zināms fakts, Kleina ieceltajiem padomes locekļiem šaubas par viņas reputāciju neradās, atzīmē Nekā personīga.

Sarunā ar NP Rīgas satiksmes padomes un nominācijas komisijas locekle, Rīgas Satiksmes departamenta darbiniece Natālija Moškeviča neuzskata, ka Epaltei-Drullei ir kādi reputācijas riski: «Tos neietekmē kaut kādi ieraksti presē par kratīšanām. Turklāt es nekur neizlasīju, ka kratīšanas bijušas tieši saistībā ar Rīgas satiksmi

Vērtēšanai tika atjaunots vēl viens izslēgtais kandidāts Emīls Jakrins, kurš strādāja kopā ar Bemhenu Rīgas satiksmes valdē, un atkāpās pēc viņa aresta. Jakrins vadīja arī Satiksmes departamentu, kurā strādā Moškeviča. Taču balsojumā par Jakrinu viņa sevi neatstatīja, piedalījās vērtēšanā un balsoja par, atzīmē raidījumā.

«Jauno Rīgas satiksmes valdi, tajā skaitā Epalti-Drulli un Jakrinu apstiprināja gada pēdējā darbadienā pusstundu pirms darbalaika beigām.»

«Valdes atlases gaitu jaunais Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs uzskata par, iespējams, negodprātīgu. Viņš šobrīd pārvalda visas Rīgas kapitālsabiedrības, jo no 1.janvāra mainījās likums. Radzevičs nevar tieši atlaist valdi, taču var veikt izmaiņas padomē, kam tādas tiesības ir,» norāda Nekā personīga.

Tāpat raidījumā pauž, ka Radzevičam ir pierādījumi, ka nominācijas sēžu protokoli tikuši laboti jau pēc jaunā gada, lai attaisnotu izmaiņas konkursa gaitā. Par to uzdoti jautājumi padomes priekšsēdētājam Rolandam Klincim. Nekā personīga rīcībā ir informācija, ka pirmdiena, iespējams, būs Klinča pēdējā darba diena. Vienaldzība un nolaidība Rīgas satiksmes pārvaldībā satraukusi tā lielāko kreditoru. Lai arī 100 miljonu aizdevējs SEB banka pašvaldību lūdza informēt par plānotajām izmaiņām Rīgas satiksmes vadībā, lai pārliecinātos par šo cilvēku  reputāciju, tā nenotika.

Lasiet arī: Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs prasīs prokuratūrai izvērtēt padomes priekšsēdētāja iecelšanas pamatotību

AS SEB banka valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere komentē: «Rīgas satiksmes gadījumā mēs vēlamies, lai šis uzņēmums būtu starp tiem, kuri neignorē labas pārvaldības principus. Tādējādi, ja mums rodas jautājumi kā kreditoram, sabiedrībai rodas jautājumi un pat kapitāldaļu turētājam rodas jautājumi, kā notiek procesi ap un par uzņēmuma vadību, tas nav pieņemami. Jo ilgā termiņā tas var novest pie situācijas, ka pašam uzņēmumam varētu kļūt grūtāk sadarboties ar finanšu sektoru, aizņemties saviem nākamajiem  investīciju projektiem.»

Radzevičs lūdzis prokuratūrai izvērtēt Kleina rīcības likumību. Nekā personīga rīcībā ir neoficiāla informācijas, ka gada nogalē koalīcija apspriedusi plānu Radzevičam par vietnieku iecelt Nilam Ušakovam pietuvināto konsultantu Jurģi Liepnieku, kura ģimene iepriekš dāsni atalgota pašvaldības iepirkumos, taču Rīgas mērs Oļegs Burovs nav tam piekritis.

Pēdējās decembra dienās vicemērs Kleins izšķīris vēl kādu apšaubāmu darījumu kādā citā Rīgas kapitālsabiedrībā Rīgas Centrāltirgus. Nekā personīga stāstīja, ka Ušakovs savulaik akceptēja nomas līgumu uz 40 gadiem ar kompāniju, kas saistīta ar viņa kādreizējo padomnieku Ēriku Teilānu.

«Darījums bija pašvaldībai neizdevīgs un tā kā saistības netika pildītas, līgumu par rūpniecības preču tirgus iznomāšanu ar SIA Promenex Centrāltirgum būtu bijis jālauž. Tomēr gada beigās līgums pagarināts. No darījuma izņemts punkts par līguma laikā uzceltās ēkas atpirkšanu. Taču pretī SIA Promenex ir saņēmis iespēju piedzīt Centrāltirgum nesamaksāto parādu no Vidzemes tirgus nomnieka. Parāds cedēts par 250 tūkstošiem. Parāda piedzīšanas tiesību nodošanas izdevīgumu novērtēt nevar, jo kā Vidzemes tirgus bijušais nomnieks Kaufmann, tā Promenex ir savstarpēji saistītas firmas.

Burova prombūtnes laikā rosījās arī otra vietniece. Anna Vladova (S) Jakrinu iecēla par  Rīgas domes attīstības departamenta pagaidu vadītāja, taču Burovs Vladovas lēmumu, atgriežoties no atvaļinājuma, atcēla, norāda Nekā personīga.

Oficiāli piesaucot Burova vienpersonisko vadības stilu, koalīcijas līguma nepildīšanu un nerūpēšanos par budžetu Saskaņas deputāti kopā ar deputātu bloku Rīgai! un Baibu Broka uzstāj par Burova maiņu. Ierosinājumu parakstījuši 20 deputāti, tas ir nepietiekami, lai Burovu  no amata gāztu. Opozīcija ir nogaidošā pozīcijā, visu lielā mērā izšķirs Burova partijas biedri no Gods kalpot Rīgai, kam rīt ir frakcijas un valdes sēde, skaidro raidījumā.

Oļegs Burovs: «Ņemot vērā, ka mūsu valdes sēde paredzēta pirmdien, bet jūsu raidījums vienu dienu pirms tam, es negribu ietekmēt savu kolēģus, kuri, kā vienmēr, skatās jūsu raidījumu. Vienīgi, pie jebkura varianta es respektēšu valdes lēmumu.»

Druvis Kleins: «Ja GKR uzskatīs, ka šī te mūsu prasība noņemt Burovu nebūs atbalstāma, tad būs ārkārtas vēlēšanas, ja uzskatīs par iespējamu nomainīt cilvēku, kas ir Burova vietā, tad iespējams mums kaut kas izdosies.»

Redzot, kā šobrīd darbojas Radzevičs, nevar izslēgt, ka varētu kādam rasties doma izpilddirektoru no amata noņemt, vēsta raidījumā. «Taču to var tikai ar visas domes balsojumu. Radzevičs jau ir saņēmis bloka Rīgai! deputātu aicinājumu – atbildību par Rīgas satiksmi nodod Pārdaugavas izpilddirektoram, Saskaņas biedram Valērijam Koķim, kam Radzevičs šobrīd nepiekrīt. Notikumu attīstība ap Rīgas domi mainās pat katru dienu, taču ilgtermiņā skatoties tādā vai citādā ceļā diez vai varēs izvairīties no ārkārtas vēlēšanām, jo sadarbības modeļi šim sasaukumam ir vienkārši izsmelti.»


Pievienot komentāru

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Spānijas valdība apstiprina digitālo pakalpojumu nodokli

Eiropas valstīm meklējot iespējas, kā gūt ieņēmumus no interneta lieluzņēmumu veiksmīgā biznesa, Spānijas valdība ir apstiprinājusi digitālo pakalpojumu nodokli, kas var attiekties uz tādiem milžiem kā Facebook un Google, raksta portāls The Guardian.

Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darba vietas

Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – Rīga, Kurzeme, Zemgale un Latgale, kā arī samazināsies darbinieku skaits.

Saeimā visai lielā vienprātībā virzās uz lēnāku akcīzes likmes kāpumu alkoholam

Savukārt alum akcīzes nodoklis par katru absolūtā spirta tilpumprocentu par 100 litriem augs nedaudz straujāk nekā iepriekš paredzēts – nevis no 7,4 eiro uz 8,1 eiro par 100 litriem, bet gan no 7,4 eiro līdz 8,2 eiro.

Igaunijas policija narkotikās atrod žurku indi un veļas pulveri

Igaunijā policija informējusi, ka narkotikās ir atrastas vielas, kā, piemēram, žurku inde un veļas pulveris, kas cilvēka veselībai var būt bīstamākas par pašām narkotikām, vēsta ERR.

SPRK: Būtiski samazinājies sūdzību skaits ūdenssaimniecības nozarē

Izskatot saņemtās sūdzības, SPRK ir secinājis, ka astoņas no 12 nav bijušas SPRK kompetencē, savukārt četras – izteiktas nepamatoti.

Latvijai nepieciešami teju 300 miljoni Rail Baltica īstenošanai

Latvijai  nepieciešamais finansējums Rail Baltica projekta īstenošanai ir 297 620 500 eiro apmērā.

Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Diennakts laikā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Jēkabpilī sausā zāle dega 1000 m2 platībā,  Jelgavā – 300 m2, savukārt Dobelē – 600 m2 platībā. 

Kariņš: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida pirmās instances tiesas spriedums Maxima traģēdijas lietā

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Maxima traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas.

No amata atsauc Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu

Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts.

Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās imigrācijas plānu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam, ziņo raidorganizācija BBC.

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!