Jauna tirdzniecības parka izveidē Rīgā  ieguldīs līdz 40 miljoniem eiro

Nekustamo īpašumu attīstītājs VPH agrākās Rīgas Piena kombināta teritorijā Rīgā, Valmieras ielā, uzsācis attīstīt jaunu tirdzniecības parku, kura kopējās investīcijas veidos līdz pat 40 miljoniem eiro. Projekta ietvaros tiks attīstītas ne tikai tirdzniecības platības, bet arī biroji, ēdināšanas sektors, bērnudārzs, sporta un veselības centrs un citi servisi.

VPH ir viens no šobrīd lielākajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem Latvijā, starp kura nozīmīgākajiem līdz šim realizētajiem projektiem var minēt lielveikalu SĀGA, tirdzniecības centru Ziepniekkalnā (Valdeķu ielā) ar enkurnomnieku LIDL, tirdzniecības centru Mežciems, kā arī šogad atvērto pasaules klases zīmola viesnīcu blakus lidostai Hampton by Hilton.

Šī gada maijā ar Rietumu Bankas atbalstu tika iegādāta bijusī Rīgas Piena kombināta teritorija 4,7 ha platībā Valmieras ielā 2,

kas atrodas starp divām no aktīvākajām Rīgas centra satiksmes artērijām – dzelzceļu un Valmieras ielu. Attīstītāju plānā ir pabeigt projektēšanu 2023.gada vidū, uzsākt būvniecību un jau 2024.gada otrajā pusē svinīgi atklāt jauno kompleksu.

Projekta koncepta izstrādei ir piesaistīti vieni no lielākajiem Eiropas arhitektiem TP Bennett no Lielbritānijas, kuriem ir plaša pieredze lielu komercplatību plānošanā un ar kuriem izveidojusies veiksmīga un cieša sadarbība tirdzniecības centra Sāga koncepta izstrādē. Valmieras ielā ir saglabājušās vairākas kultūrvēsturiski vērtīgas ēkas, kuru šarms un vērtība tiek saglabāta un mijiedarbojas ar plānotajām jaunbūvēm. Jaunā tirdzniecības parka koncepta izstrādes komandā ir arī arhitektu birojs DUAL arhitekti, kuri ir sevi pierādījuši, strādājot pie vairākiem VPH Grupas projektiem. Latviešu arhitekti koncepta ideju piemēro Rīgas vēsturiskā centra specifikai un vietējai likumdošanai.

Nomnieku piesaistīšanas un pārvaldīšanas jautājumos attīstītāju galvenais partneris ir SIA InSign. Jau pašlaik notiek sarunas ar potenciālajiem nomniekiem, lai nodrošinātu optimālu un konceptam atbilstošu nomnieku sastāvu. Aptuveni 20 000 m2 attīstāmās platības būs uz klientu orientētas.

Juridisko atbalstu projekta realizēšanā sniedz Cobalt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas