Jaunā Vienotība ārkārtas vēlēšanās Rīgā startēs kopā ar trim Rīgas līgas aktīvistiem

Partiju apvienība Jaunā Vienotība (JV) Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēs kopā ar trim pilsoņu apvienības Rīgas līga aktīvistiem, pastāstījis partijas Vienotība Rīgas domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis.

24.februāra JV valdes sēdē politiskais spēks iztirzāja jautājumus, kas saistīti ar gatavošanos ārkārtas vēlēšanām pašvaldībā, nosakot, ka 7.martā JV domes sēdē tiks stāstīts par politiskā spēka vēlēšanu programmu un vēlēšanu sarakstu.

JV vēlēšanās startēs, neapvienojoties ar kādu citu politisko spēku, taču sarakstā tiks iekļauti arī tādi cilvēki, kas līdz šim nav darbojušies šajā partijā. Līdztekus bijušajam Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim sarakstā tiks iekļauti arī trīs Rīgas līgas aktīvisti – Rita Eva Našeniece, Kaspars Spunde un Armands Būmanis.

Ķirsis pastāstīja, ka ticama ir arī vēl kādu partijai nepiederošu cilvēku iekļaušana vēlēšanu sarakstā, taču pagaidām sarunas par to ar pašlaik konkrēti nenosauktām personām vēl nav noslēgtas.

Politiskais spēks vēl lems par cilvēku rindojumu sarakstā, taču paredzams, ka Ķuzim tiks piešķirta vieta saraksta sākumā. «Ķuzis ir gana spēcīgs fundaments, tāpēc viņš būs viena no atslēgas personām sarakstā,» teica Ķirsis.

Vēl par šo tematu: Ķuža draudzība ar padomju VDK darboni Savicki netraucē JV kopā ar viņu startēt Rīgas domes vēlēšanās

Politiķis ir pārliecināts, ka JV saraksts būs ļoti spēcīgs – līdztekus minētajiem cilvēkiem sarakstā būs arī divi kādreizējie ministri – kultūras ministrs Ints Dālderis un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kā arī vairāki bijušie Saeimas deputāti – Hosams Abu-Meri, Lolita Čigāne un Uģis Rotbergs.

Kā ziņots, koalīciju veidojošajām partijām neizdevās vienoties par kopīgu sarakstu startam ārkārtas vēlēšanās. Jaunā konservatīvā partija startēs atsevišķi. Tā rīkosies arī JV, taču blokus izdevies izveidot Nacionālajai apvienībai un Latvijas Reģionu apvienībai, kā arī partiju apvienībai Attīstībai/Par! un partijai Progresīvie. Par partijas KPV LV startu vēlēšanās skaidrības vēl nav.

Valsts prezidentam Egilam Levitam izsludinot likumu par Rīgas domes atlaišanu, ārkārtas vēlēšanas pašvaldībā notiks 25.aprīlī. Rīgas domes jaunais sasaukums tajās tiks ievēlēts uz vairāk nekā pieciem gadiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas