Jaunais ASV vēstnieks: Latvija ir ciešs un uzticams sadarbības partneris

ASV administrācijas un Kongresa vērtējumā Latvija ir ciešs un uzticams sadarbības partneris, tā akreditācijas vizītes laikā, tiekoties ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andri Pelšu, paudis jaunais ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails (John Carwile).

Vēstnieks apliecināja gatavību arī turpmāk sekmēt ASV un Latvijas politisko dialogu, stiprināt sadarbību drošības jomā un meklēt jaunas iespējas ekonomiskās sadarbības attīstīšanai.

Sarunā ar Kārvailu Pelšs augstu novērtēja Latvijas un ASV attiecību stratēģisko raksturu. Valsts sekretārs uzsvēra, ka ASV sniegtais atbalsts ir būtiski sekmējis Latvijas aizsardzības spēju celšanu. Latvija ir ieinteresēta turpmākā sadarbības veicināšanā ar ASV drošības un aizsardzības jomā, uzvēra Pelšs.

Lasiet arī: Topošais ASV vēstnieks sola mudināt Latviju apkarot naudas atmazgāšanu un risināt ebreju kompensāciju jautājumu

ASV vēstnieks Ārlietu ministrijā ir iesniedzis akreditācijas vēstules kopiju. Akreditācijas ceremonija pie Valsts prezidenta Egila Levita plānota 5. novembrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas