Jaunais Pasaules Bankas prezidents saglabās kursu pret klimata pārmaiņām

Jaunais Pasaules Bankas prezidents Deivids Melpass

Pasaules Bankas prezidenta amatā stājies Deivids Melpass (David Malpass), kurš apliecinājis savu atbalstu organizācijas līdzšinējiem centieniem mazināt siltumnīcefektu veidojošo gāzu izplūdes un palīdzēt smagu klimata pārmaiņu skartām valstīm.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, par Melpasu, kuru organizācijas vadītāja amatam nominēja Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps (Donald Trump), pastāvējušas bažas, ka viņš varētu pieskaņot Pasaules Bankas politiku ASV valdības politikai. Tā savukārt atbalsta akmeņogļu termoelektrostaciju finansēšanu.

Stājoties augstajā amatā Melpass apliecinājis savu atbalstu Pasaules Bankas klimata politikai, vienlaikus solot pievērst lielāku uzmanību organizācijas mērķim pasaulē mazināt nabadzību un attīstīt tās attiecības ar Ķīnas valdību.

Organizācija, kuras mītne ir ASV, ir viena no lielākajām struktūrām, kuras aizdod lielas naudas summas jaunattīstības valstīm. Kopš Pasaules Bankas izveides, kas notika pēc Otrā pasaules kara, tā ir daudzviet Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā atbalstījusi vērienīgus infrastruktūras projektus.

2018.gada decembrī iepriekšējais organizācijas prezidents Džims Jongs Kims pavēstīja, ka Pasaules Banka piedāvās kopumā 174 miljardus eiro, lai palīdzētu valstīm samazināt siltumnīcefekta gāzu izplūdes un pārvarēt klimata pārmaiņu sekas.

2019.gada sākumā viņš atkāpās no amata.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas