Jaunais Tallinas mērs aizstāv krievu kultūras līdztiesību Igaunijā

Tallinas mērs Mihails Kelvarts

Par jauno Tallinas mēru kļuvis Mihails Kelvarts (Mihhail Kõlvart) no valdošās Centra partijas. Politiķis notikumu izmantojis, lai runātu par krievu kultūras tiesībām valstī pastāvēt.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Kelvarts amatā ievēlēts 11.aprīlī, nomainot savu priekšteci Tāvi Āsu (Taavi Aas), kurš ieņēmis vietu Igaunijas parlamentā.

Savā uzrunā Kelvarts pievērsis uzmanību 2019.gada simboliskumam Igaunijā. Šis gads valstī pasludināts par igauņu valodas gadu un simtpiecdesmitgadi kopš Igaunijas Dziesmu svētku tradīcijas aizsākuma.

«Igauņu valoda ir valsts simbols, (..) Igaunijas identitātes mugurkauls un Igaunijas kultūras pamats. Katram cilvēkam, kurš dzīvo Igaunijā ir jāsaprot šīs valodas nozīmība un jāuztver tās kulturālais konteksts,» sacījis jaunais Tallinas mērs.

«Vienlaikus mums ir jāapzinās, ka krievu cilvēkiem un citām tautībām mūsu vidū arī ir sava valoda un kultūra. Kultūras bagātina viena otru tad, ja starp tām nav pretnostatījuma un ja kultūras nesēji jūt brīvību atbalstīt vienam otru,» skaidrojis Kelvarts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas