Jaunākie koronavīrusa dati par Baltiju. Latvija – 376, Lietuva – 484, Igaunija – 715

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 376, kas nozīmē, ka starp Baltijas valstīm šeit joprojām ir viszemākais inficēšanās gadījumu skaits. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 484 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu, no kuriem 44 ir medicīnas darbinieki.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 715 saslimšanas gadījumi.

Tāpat Igaunijā ziņo, ka trīs saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Lietuvā septiņi iedzīvotāji miruši vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ.

Līdz šim Latvijā pārbaudīti 14 313 cilvēki, norāda Slimību proflakses un kontroles centrs.

Jau ziņots, ka Latvijā arī sākusies COVID-19 transmisija sabiedrībā, proti, ir saslimušie, kuru inficēšanās gaita nav izsekojama.

Tas nozīmē, ka pastāv risks inficēties sabiedrībā, tāpēc cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Tāpat vēstīts, ka Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē 14.martā nolemts, ka ārkārtējās situācijas periodā Latvijā kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00. 

Lasiet arī: Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Savukārt visiem, kuri atgriežas no ārzemēm, patlaban ir jāievēro 14 dienu obligāta pašizolācija.

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē arī nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

24.martā Latvijas valdība lēma slēgt sporta zāles un nedēļas nogalēs arī tirdzniecības centrus. Prasība gan neattieksies uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem.

Savukārt 29.martā Ministru kabinets noteica pulcēšanās ierobežojumus neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Igaunijā ārkārtas stāvoklis ir izsludināts līdz 1.maijam, un Lietuvā – līdz 13.aprīlim valstī ir aizliegti sporta, kultūras, atpūtas un izklaides pasākumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas