Jaunās Jūrmalas Diagnostiskās radioloģijas nodaļā investē 2,23 miljonus eiro

Atklāta Latvijas Jūras medicīnas centra (LJMC) jaunā Diagnostiskās radioloģijas nodaļa, kuras izveidē ieguldīti 2,23 miljoni eiro. Tā veidota kā viens no mūsdienīgākajiem un inovatīvākajiem ļaundabīgo audzēju diagnostikas un terapijas centriem Austrumeiropā, pauž centra pārstāvji.

Vairāk par jauno nodaļu stāsta pārstāvji: «Jaunizveidotajā nodaļā pacientiem ir pieejami jaunākās paaudzes onkoloģiskie izmeklējumi, izmantojot pozitronu emisijas tomogrāfa un datortomogrāfa izmeklējumus (PET/CT), kas ļauj atklāt pat niecīgas vēža šūnas cilvēku organismā un onkoloģisko saslimšanu recidīvus agrīnā stadijā. LJMC Diagnostiskās radioloģijas nodaļā būs pieejami arī citi izmeklējumi, tai skaitā magnētiskā rezonanse, datortomogrāfija, digitālā rentgenogrāfija, ultrasonogrāfija.»

Savukārt LJMC valdes priekšsēdētājs Jānis Birks komentē: «Līdz ar Diagnostiskās radioloģijas nodaļas darbības uzsākšanu esam spēruši platu soli uz priekšu onkoloģisko saslimšanu diagnostikas jomā Latvijā. PET/CT diagnostikas metode pasaulē jau ir visai bieži sastopama, bet Latvijā esam vieni no pirmajiem un retajiem, kas to piedāvās. Ļaundabīgie audzēji mūsdienās diemžēl ir ļoti izplatīta sērga, tādēļ agrīnai diagnostikai bieži vien ir izšķiroša loma slimības uzveikšanā.»

LJMC ir izveidojusies laba sadarbība ar Radiofarmācijas laboratoriju, kura šobrīd gatavo dokumentāciju ražošanas atļaujas saņemšanai, atklāj pārstāvji, sakot, ka tā ir pirmā laboratorija Baltijas reģionā, kura tehnoloģiski ir gatava radioaktīvā gallija ražošanai, nodrošinot efektīvu noteiktas klases vēža slimību diagnostiku, izmantojot PET/CT vizualizācijas metodi.

Latvijā ik gadu ļaundabīgi audzēji tiek atklāti aptuveni 11 000 iedzīvotāju, bet aptuveni 6 000 cilvēku ik gadu mirst no onkoloģiskām saslimšanām. Augstās mirstības dēļ Latvija katru gadu zaudē vidēji par 3,9% vairāk darbspējīgu cilvēku, nekā tas ir Eiropas Savienībā.

Tas liecina par nepieciešamību uzlabot vēža slimnieku diagnostiku un ārstēšanu. Līdz ar LJMC Diagnostiskās radioloģijas darbības uzsākšanu Latvijas iedzīvotājiem onkoloģiskie izmeklējumi būs pieejamāki, kā arī nebūs jāmēro ceļš uz citām Eiropas valstīm, par jaunās nodaļas novitāti vēsta pārstāvji.

SIA Selva Būve, kas ir būvniecības projekta īstenotāji, tās valdes priekšsēdētājs Rolands Orlovskis komentē: «Uzskatu, ka Latvijas Jūras medicīnas centra būvniecības projekts tika realizēts ļoti veiksmīgi un atbilstoši projektam tika izpildītas visas augstās prasības tehnoloģiskajā ziņā, piemēram, svina sienas un citi nosacījumi, kas saistīti ar dažādiem radioloģiskajiem izmeklējumiem.»

Turpinot, viņš saka: «Esam uzcēluši vienu no mūsdienīgākajiem onkoloģisko slimību diagnostikas un terapijas centriem Austrumeiropā, kurā darbosies unikālas iekārtas, kuru vērtība pat nedaudz pārsniedz jaunās nodaļas būvniecības izmaksas.»

Ref: 225.000.103.994

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas