Jaunas sejas un «vecie buki» – kuri politiķi nonākuši pašvaldību mēru krēslos?

Iepriekšējie mēri, jaunas sejas, bijušie priekšsēdētāji – 1.jūlijā krēslos sēžas jauno pašvaldību vadītāju raibā kompānija pēc 2021.gada 5.jūnija pašvaldību vēlēšanām, kurās balsojām par nu jau jauno administratīvo teritoriju pārvaldītājiem.

Par Liepājas domes priekšsēdētāju ceturtdien, 1.jūlija, jaunā sasaukuma pirmajā domes sēdē ievēlēts Liepājas partijas (LP) pārstāvis Gunārs Ansiņš, kurš līdz šim bija domes priekšsēdētāja vietnieks.

Par Ansiņu domes sēdē nobalsoja 14 deputāti.

LP vienojās par turpmāku sadarbību Liepājas pilsētas domes jaunajā sasaukumā ar Latvijas Reģionu apvienību un nacionālo apvienību Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Latvijas Reģionu apvienību pārstāvošajam Ādažu mēram Mārim Sprindžukam izdevās saglabāt amatu arī jaunizveidotajā Ādažu novada domē, kurā Ādaži apvienoti ar Carnikavu.

Par Sprindžuka ievēlēšanu domes priekšsēdētāja amatā nobalsoja visi 15 Ādažu novada domē ievēlētie deputāti.

Siguldas novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju atkārtoti tika ievēlēts Uģis Mitrevics (NA). 

Par Mitrevicu nobalsoja 15 deputāti, trīs bija pret un viens atturējās.

Ventspils novadu turpinās vadīt Latvijas Zemnieku savienības mērs Aivars Mucenieks.

Ventspils novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par Mucenieku nobalsoja 13 domes deputāti. Pašvaldību vēlēšanās Ventspils novadā lielāko atbalstu guvusī LZS tikusi pie sešiem mandātiem, kas ir par diviem mazāk, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Lasiet arī: VIDEO: Lembergs netiek ievēlēts par Ventspils mēru

Limbažu novadā varu pārņem Latvijas Reģionu apvienību pārstāvošais Salacgrīvas mērs Dagnis Straubergs.

Par Straubergu nobalsoja deviņi deputāti, pret bija pieci, viena balsošanas zīme bija nederīga.

Par Talsu novada domes priekšsēdētāju ievēlēta Sandra Pētersone (NA), kura par pašvaldības vadītāju kļuva pagājušajā vasarā pēc tam, kad no amata tika gāzts iepriekšējais domes priekšsēdētājs Dainis Karols (LZS).

Par Pētersoni nobalsoja 18 no 19 Talsu novada domes deputātiem. Pret Pētersones apstiprināšanu amatā balsoja deputāts Edgars Zelderis (Mēs – Talsiem un novadam).

Pirmajā jaunās Kuldīgas novada domes sasaukuma sēdē domes deputāti par domes priekšsēdētāju ievēlēja Ingu Bērziņu.

Bērziņa pārstāv partiju Kuldīgas novadam, kas pašvaldību vēlēšanās ieguva 8 no 15 deputātu vietām Kuldīgas novada domē.

Tukuma novada domes priekšsēdētāja amatā ceturtdien ievēlēts līdzšinējais Engures novada mērs Gundars Važa (LRA), domes priekšsēdētāja amatu zaudējot Nacionālajai apvienībai Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK.

Važa bija vienīgais amatam virzītais kandidāts. Par viņa ievēlēšanu nobalsoja visi 18 klātesošie domnieki.

Par jaunā Mārupes novada domes priekšsēdētāju ievēlēts bijušais ilggadējais Babītes novada mērs Andrejs Ence no Latvijas Reģionu apvienības. Par Enci nobalsoja 11 deputāti, bet pret bija astoņi.

Par Jēkabpils novada domes priekšsēdētāju ievēlēts bijušais pilsētas mērs Raivis Ragainis (LZP).

Jau pirms jaunā sasaukuma pirmajai domes sēdei atbalstu Ragaiņa kandidatūrai pauda 12 deputāti no kopā septiņiem novada domē ievēlētajiem politisko spēku sarakstiem, tādējādi koalīciju veidojot vismaz 13 no 19 jaunajā domē ievēlētajiem deputātiem.

Jelgavas novada domi turpinās vadīt no Latvijas Zemnieku savienības ievēlētais līdzšinējais domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune. Par Cauni nobalsoja 12 no 18 klātesošajiem domniekiem.

Lasiet arī: Trīs pašvaldības, kur «nekas nemainās»: Jūrmala, Jelgava, Ogre

Par Valkas novada domes priekšsēdētāju piekto reizi ievēlēts Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija). Valkas novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par Kraukli nobalsoja astoņi deputāti no 15.

Par jaunā Ķekavas novada domes priekšsēdētāju ceturtdien tika ievēlēts partijas Latvijas attīstībai/Izaugsme pārstāvis Juris Žilko, kurš pašvaldību vēlēšanās bija līderis LA kopā ar partiju Izaugsme izveidotajā sarakstā. Par Žilko nobalsoja visi 19 novada domē ievēlētie deputāti.

Līdzšinējā Rundāles novada mērs, Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Aivars Okmanis 1.jūlijā ievēlēts par Bauskas novada domes priekšsēdētāju.

Bauskas novada domē pašvaldību vēlēšanās nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK ieguvusi kopumā 11 no 19 mandātiem.

Gulbenes novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju tika ievēlēts Latvijas Reģionu apvienību pārstāvošais Andis Caunītis (LRA), kurš iepriekš bija domes priekšsēdētāja vietnieks.

Par Caunīti savas balsis atdeva astoņi deputāti, pret bija septiņi. Savukārt par vēlēšanās uzvarējušās partijas Latvijas attīstībai saraksta līderi un domes priekšsēdētāja amata pretendentu Normundu Mazūru nobalsoja septiņi deputāti, bet astoņi bija pret. 

Lai arī vēlēšanās jaunajā Aizkraukles novadā lielāko vēlētāju atbalstu guvis līdzšinējais Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris (Vidzemes partija, LA), domes priekšsēdētāja amatu tomēr saglabājis līdzšinējais Aizkraukles novada vadītājs Leons Līdums (Vidzemes partija, LA).

Amatam virzīts Līdums un līdzšinējais Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (NA).

Pēc pirmā balsojuma balsu skaitīšanas komisija paziņoja, ka notiks atkārtota balsošana, jo nav korekti veikta balsošana, veicot atzīmes pret katru no kandidātiem. Pēc atkārtotas vēlēšanu zīmju izsniegšanas ar 12 balsīm par Aizkraukles novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Līdums.

Saulkrastu novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Latvijas Reģionu apvienību pārstāvošais Normunds Līcis, kura saraksts vēlēšanās ieguva visvairāk deputātu mandātu.

Par Līci Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja amatā nobalsoja visi 15 ievēlētie deputāti.

Par Preiļu novada mēru ievēlēts Ārijs Vucāns, kurš pārstāv Latvijas Reģionu apvienību (LRA), bet vēlēšanās kandidēja apvienotā sarakstā ar Apvienību «Iedzīvotāji» un Jauno konservatīvo partiju un līdz šim domē darbojās opozīcijā.

Vucāna kandidatūra bija vienīgā un par viņu nodotas visu 15 deputātu balsis.

Salaspils novada dome par domes priekšsēdētāju ievēlēja līdzšinējo pašvaldības vadītāju Raimondu Čudaru (JV).

Šis būs ceturtais sasaukums pēc kārtas, kad par Salaspils pašvaldības vadītāju ievēlēts Čudars. Par Čudaru nobalsoja deviņi no 15 Salaspils domē ievēlētajiem deputātiem.

Madonas novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju atkārtoti tika ievēlēts vēlēšanās Madonas novadā uzvarējušā saraksta līderis Agris Lungevičs (LZS) par kuru nobalsoja 14 no 19 deputātiem. Četri deputāti bija pret, savukārt viena balsošanas zīme bija nederīga.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas